Kolejne gry od Gameloft – Dark Knight Rises oraz Shark Dash

|

gameloft

Dobra, zaczynam powoli ufać Francuzom. Gameloft zapewnia, iż już jutro zobaczymy kolejne dwie gry, z zapowiedzianych dwunastu. Póki co możemy się cieszyć z takich tytułów jak Asphalt 7, Real Football 2013 czy Amazing Spider-Man. Jutro zaś dostaniemy zręcznościówkę Shark Dash, oraz hit o Batmanie – The Dark Knight Rises, na podstawie filmu o tym samym tytule.

Jednak spokojnie, powoli. Muszę wstrzymać Waszą ekscytację i rządzę zakupu, bo jednak Ci co grali w Amazing Spider-Man, wiedzą dobrze jak gra była zabugowana i strasznie zoptymalizowana. Coś czuję, że gra z Człowiekiem-Nietoperzem nie będzie o wiele lepsza pod tym względem, jednak bardzo chciałbym się mylić. Przejdźmy do opisu gier.

Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises – gra na podstawie filmowego hitu kończącego trylogię o Batmanie. O dziwo Gameloft jako jedyny producent skusił się o licencję, i wersja mobilna to jedyna gra oparta na filmie o tym samym tytule. Jeżeli są takie osoby, które nie oglądały tego filmu, to małe streszczenie fabuły. Batman wraca po 8 latach do miasta Gotham, aby walczyć z niejakim najemnikiem nazywającym się Bane. Chce on kontynuować dzieło Ligi Cieni, którzy próbowali zniszczyć miasto w pierwszej części filmu, lecz on tym razem spróbuje za pomocą bomby atomowej. I to chyba tyle z ogólnego zarysu, aby za mocno nie spoilerować ;-). W grze zobaczymy bohaterów znanych z filmu tj. Lucius Fox, Alfred, Komisarz Gordon czy Kobieta-Kot.

Na początku ostudziłem zapędy do tej gry, ze względu na poprzednią wpadkę producentów z niedopracowanym portem Amazing Spider-Man. Jest wielce prawdopodobne, że Batman także nie będzie taką cudowną grą jak na Androidzie czy iOS, ponieważ to dokładnie ten sam silnik graficzny co w grze z Pająkiem. Z drugiej strony jest tego plus, ponieważ Ci którzy jakoś wymęczyli Spider-Mana, nie będą mieli problemów z przyswojeniem sterowania Batmanem.

Skoro gra czerpie z tego samego silnika co Spider-Man, mechanika gry jest bardzo zbliżona. Tak więc zobaczymy otwarty świat Gotham, sporo pobocznych zadań i możliwość podnoszenia poziomu naszego bohatera. W odróżnieniu od Spider-Mana, Człowiek-Nietoperz może poruszać się kilkoma pojazdami jak znany wszystkim motocykl czy też Bat – samolot/helikopter.

A teraz największy problem gry. Gra na Androidzie zajmuje nie całe 2GB pamięci. Niestety, system Microsoftu wymaga o wiele więcej miejsca do instalacji i zawsze potrzebuje dodatkowe megabajty (a w tym przypadku nawet gigabajty) do instalacji. Tak więc, aby w ogóle móc sprawdzić grę przygotujcie na Waszych telefonach przynajmniej 5 GB wolnej pamięci. Cóż, nie wiem jak mam to osiągnąć na mojej Lumii 820, ponieważ gdybym odinstalował wszystkie aplikacje to i tak będę miał ledwie między 4-5GB.

Linki do pobrania Dark Knight Rises – cena 23,99 zł:

Kod QR - Dark Knight RisesDark Knight Rises - Windows Phone Store

Shark Dash

Drugi tytuł to przyjemna logiczno-zręcznościowa gra Shark Dash. O ile powyższy tytuł jest przeznaczony zdecydowanie na najlepsze urządzenia, tak gra o rekinie powinna bez problemu działać na urządzeniach z pamięcią 512MB RAM, tj. popularna Lumia 620 czy HTC 8S. Z czym to sie je?

Sam osobiście jeszcze nie testowałem, gra jest także dostępna w Sklepie Windows 8 za kilka złotych, i zbiera wiele pochlebnych opinii ze wszystkich platform. Gra opowiada o rekinie, jego dziewczynie oraz niedobrych gumowych kaczkach. Otóż te złe kaczki uprowadziły dziewczynę naszego rekina. Ten rozzłoszczony udaje się na ratunek. I tu przejmujemy kontrolę nad naszym dzielnym bohaterem.

Na każdym etapie czeka grupka kaczek do zjedzenia. W grze znajdziemy niemałą liczbę 96 różnych poziomów (lecz Gameloft obiecuje ciągłe powiększanie tej ilości). Zasada gry jest dość podobna ze znanej walki po między ptakami i świnkami z Angry Birds. Łapiemy i puszczamy naszego rekina, a on odbija się od ścian wanny, niszczy wszystko na swojej drodze i oczywiście zjada kaczuchy. Poza tym, zbieramy monety, za które kupujemy lepsze rekiny, z unikalnymi umiejętnościami (owe monety możemy kupować za prawdziwe pieniądze).

Gra kosztuje zaledwie 3,49 zł, także ja z pewnością się na nią skuszę. Rekiny i kaczki to dobra alternatywa od ptaków i świnek.

Linki do pobrania Shark Dash:

Kod QR - Shark DashShark Dash - Windows Phone Store

źródło: wpcentral.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)