HTC 8X i 8S nagrodzone przez Red Dot w kwestii designu

|

HTC 8XDesign telefonów w ciągu ostatnich lat nabrał wiele na znaczeniu. Już nie mamy nudnych, jednobarwnych smartphone’ów, które praktycznie – z zewnątrz – niczym się nie różnią. Najpóźniej, z wiodących marek, ten trend dotarł do HTC, które powielało taki sam wygląd w swoich modelach. W kwestii platformy Windows Phone, gdzie podzespoły są niemalże identyczne, design jeszcze bardziej nabiera na znaczeniu. Nokia wchodząc do świata mobilnych “Okienek” zainicjowała rewolucję w kwestii wyglądów smartphone’ów, a po premierze Windows Phone 8, HTC postanowiło również odmienić, a wręcz zrewolucjonizować się pod tym względem.

I tak oto mogliśmy poznać modele 8X i 8S, jedyne dotychczasowe (w planach jest nowy model Tiara), które pracują pod kontrolą najnowszego mobilnego systemu Microsoftu. Pierwsza reakcja większości oglądających – kopia designu Lumii – głównie przez wielobarwne obudowy. Jednak to nie Nokii przypadło zwycięstwo w konkursie “Red Dot”, a właśnie HTC i modelom 8X i 8S. Nagroda “Red Dot” to największa, najbardziej prestiżowa i najbardziej szanowana nagroda międzynarodowa przyznawana w kwestii wyglądu już od 1955 roku! Zwycięski projekt zostaje umieszczony w muzeum designu w Essen, w Niemczech.

Tegoroczni zwycięzcy również zostaną umieszczeni we wspomnianym muzeum, a zaszczyt jest tym większy, że słuchawki tajwańskiej marki musiały pokonać 1865 projektantów z 54 krajów, którzy wystawili ponad 4600 projektów.

Przypomnijmy, jak HTC opisywało design swoich smartphone’ów z Windows Phone:

To już druga nagroda dla Windows Phone, o której mogliście dzisiaj u nas przeczytać. To oczywiście dobry znak, ale czy przełoży się na większą sprzedaż? W ogóle omawiana wyżej nagroda jest według Was zasłużona?

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.