GlassUp może wspierać system Windows Phone!

|

glassupNa pewno słyszeliście o projekcie Google i ich okularach pozwalających zgromadzić wszystko, co najważniejsze i przedstawić to na szkle. Taki nasz asystent sterowany głosem schowany przed naszym wzrokiem. Zobaczcie jak to może wyglądać.

Po pojawieniu się wszelkich informacji na temat projektu giganta z Mountain View, do sieci zaczęły wyciekać kolejne okulary, które mają przypominać Google Glass. Jednym z takich projektów jest GlassUp, ale jest to jednak znacznie bardziej uproszczony zestaw.

Ideą GlassUp jest połączenie smartphone’a i okularów tak, aby te ostatnie przedstawiały wszelkie powiadomienia z telefonu, np.: z Facebooka, Twittera, E-Maile, SMS’y itd. Łączność między urządzeniami ma się opierać na technologii Bluetooth w wersji 4 i 3.1.  Obraz na szkle okularów ma być wyświetlany w rozdzielczości 320x240px za pomocą projektora, który możecie zauważyć na grafice z początku newsa.

Obecnie można zamówić okulary w pre-orderze za nieco ponad 1 200zł, a zamówienie przyjdzie do szczęśliwych (przyszłych) posiadaczy dopiero we wrześniu bieżącego roku. Producenci zaznaczają, że okulary współpracują jedynie z systemami iOS oraz Android.

Hands-On z tegorocznych targów Cebit z omawianymi okularami:

Jednak do sieci wyciekło zdjęcie jakoby GlassUp miało także wspierać mobilny system Microsoftu, Windows Phone. Czy to rzeczywiście możliwe? Osobiście bardzo podobają mi się inicjatywy takich okularów, ale cena obecnie zwala z nóg. Z czasem zapewne tego typu projekty staną się codziennością, jeżeli nie podzielą losów zegarków, które możemy parować ze smartphone’ami (patrz: Sony Ericsson LiveView).

glassupplatforms

Patrząc również na cenę GlassUp, aż boję się pomyśleć ile będą kosztować okulary od Google, które są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie.

A czy Wy jesteście zainteresowani tego typu projektami? Chcielibyście móc połączyć swojego smartphone’a z Windows Phone z GlassUp lub innymi tego typu okularami? Czy jednak wolicie pozostać przy wyjęciu telefonu z kieszenie w celu sprawdzenia ostatnich powiadomień?

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.