Gameloft po raz drugi zapowiada 12 hitów na Windows Phone 8

|

Gameloft

Gameloft to gigant wśród producentów gier na telefony komórkowe, ku temu nie ma wątpliwości. Niestety, już kilka ładnych miesięcy robią właścicieli urządzeń z Windows Phone, w butelkę. Pod koniec października opublikowali krótki teaser, zapowiadający 12 hitów, które miały nadejść na przełomie 2012/2013. Co z tego wyszło, chyba wszyscy wiedzą. Kilka dni temu dostaliśmy Asphalt 7, który działa tylko na lepszych urządzeniach z 1GB pamięci RAM. Przy okazji – Gameloft obiecał, iż wyjdzie aktualizacja, która umożliwi instalację gry na słabszych urządzeniach tj. HTC 8S czy Lumia 620. Dwa dni temu francuski producent opublikował nowy, niemal identyczny zwiastun swoich 12 gier.

Różnica po między tym filmikiem, a wersją sprzed paru miesięcy jest w 2 grach. Zamiast Texas Poker for Prizes oraz Fashion Icon dostajemy Kingdoms & Lords i Six Guns. Nie wiemy, czy to oznacza nadchodzące 14 tytułów, czy producent po prostu nie był pewny jakie gry chce wydać, i dwie z nich sobie podmienił. Jeżeli ktoś na nie czekał, niech ich nie przekreśla, bo z podejściem Gameloftu nic nie może być pewne. Poniżej pełna lista zapowiedzianych tytułów:

 • Amazing Spider-Man
 • The Dark Knight Rises
 • Order and Chaos: Online
 • Modern Combat 4: Zero Hour
 • NOVA 3
 • Uno & Friends
 • Ice Age Village
 • Real Football 2013
 • Kingdoms & Lords
 • Six Guns
 • Shark Dash

Według mnie, podmienione gry wyglądają o wiele ciekawiej. Pierwsza z nich, Kingdoms & Lords, to swego rodzaju połączenie strategii RTS oraz symulatora. Jak sama nazwa wskazuje, gra toczy się w czasach średniowiecza i rozkwitu rycerstwa. Wcielamy się w rolę władcy małego księstwa, aby rozwinąć je do wielkiego królestwa (godne Rzeczpospolitej Obojga Narodów w najlepszym okresie (-; ). Z jednej strony władamy armią i bezpośrednio walczymy z innymi królestwami. Z drugiej strony, musimy dbać o nasze ziemie. I to w dosłownym znaczeniu, ponieważ w grze możemy nie tylko budować nowe budynki tj. koszary czy domki dla chłopów, ale także hodować zwierzynę i uprawiać rolę. Dla mnie bomba!

Drugi tytuł, Six Guns, to gra akcji z otwartym światem w stylu konsolowego Red Dead Redemption. Wcielamy się w kowboja na Dzikim Zachodzie, który przemierza dwa amerykańskie stany – Oregon i Arizonę, na swoim wierzchowcu. I to naprawdę wszystko. Według recenzji i opinii w Sieci, gra jest pozbawiona głębszej fabuły, a imię naszego bohatera poznamy z opisu gry, a nie samej rozgrywki. Jakby tego mało, to często jako naszych przeciwników spotkamy bestie z piekła rodem. Dosłownie. To już nie brzmi jak bomba.

Kiedy możemy spodziewać się tych gier? “Download now on the Windows Phone Store”. Jak dobrze z moim angielskim, to ten napis na samym końcu teasera mówi – “Pobierz teraz w Sklepie Windows Phone”. Cóż, ja nic w Sklepie nie widzę. Przy poprzedniej zapowiedzi gry miały się ukazać po 2-3 miesiącach, a ledwie jedna z nich ukazała się prawie pół roku później. Teraz…jest “teraz”, więc może naprawdę będą za 2-3 miesiące, jak miały być pierwotnie? ;-)

źródło: wpcentral.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)