Facebook na Windows Phone doczeka się ulepszeń

|

facebook_windows_phone_2_5Windows Phone Store już nie należy do marketów, w których można narzekać na brak aplikacji. To był jeden z głównych powodów, na który narzekali zarówno przeciwnicy systemu, ale także i jego użytkownicy. Dzisiaj mamy do dyspozycji ponad 130 tysięcy aktywnych (stale aktualizowanych) gier i programów. Są one coraz lepsze jakościowo i nie ustępują odpowiednikom na takie platformy jak iOS i Android.

Jednak jest jedna aplikacja, która mocno odstaje od tych dedykowanych na wyżej wymienione systemy. Mowa o aplikacji Facebook’a. Zalecane programy na Androida i iOS praktycznie się nie różnią, są wygodne w użyciu, szybkie i bezproblemowe. Co najważniejsze – są dopasowane stylistycznie do prawdziwego portalu społecznościowego. A co z programem, który wyszedł spod ręki deweloperów Microsoftu? No cóż… Niby widać poprawę z wersji na wersję, ale przy bezpośrednim porównaniu platform, dalej widać, że Windows Phone dysponuje wolną, nudną, z wieloma błędami, niedostosowaną aplikacją. Osobiście wolę korzystać z mobilnej wersji Facebooka przez przeglądarkę.

To się jednak ma zmienić. Jeden z użytkowników smartphone’a z Windows Phone, który również nie przepada za obecną wersją programu pozwalającego na dostęp do jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych, postanowił dowiedzieć się, czy w planach jest jakaś aktualizacja. Warto nadmienić, że ostatnie usprawnienie aplikacji Facebooka na mobilne “Okienka” miała miejsca w grudniu. Wróćmy jednak do wspomnianego użytkownika. Jak się można dowiedzieć takich rzeczy? Najlepiej kogoś się zapytać, ale kogo? Najlepiej osoby, która z pewnością będzie miała informacje z pewnej ręki, a taką jest CEO Nokii, czyli Stephen Elop. Ammar (omawiany użytkownik smartphone’a z Windows Phone) doczekał się oficjalnej odpowiedzi fińskiej marki, stosunkowo krótkiej, ale dającej pewność, że Nokia i Microsoft zdają sobie sprawę, że Facebook, który jest dostępny na mobilne kafelki odstaje od konkurencji.

mail facebook

Jestem jednak ciekaw kiedy zostaną wprowadzone większe zmiany i na czym będą one polegały. Czy doczekamy się gruntownej przebudowy aplikacji? Czy może tylko drobne usprawnienia, która będą polegały na przyspieszeniu programu? Tego nie wiadomo, ale czekajmy cierpliwie :). Być może będzie to miało związek z nadchodzącym liftingiem portalu społecznościowego?

A Wy jakie macie odczucia z korzystania z dedykowanej aplikacji Facebooka autorstwa deweloperów Microsoftu?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.