Będzie Feedly na Windows 8/RT i Windows Phone 8

|

feedly
Na pewno wielu z Was słyszało o tym, że Google ostatnio zdecydował się zamknąć swoją usługę Reader (Czytnik), służącą do agregowania i czytania kanałów Atom i RSS. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że był to najpopularniejszy czytnik online kanałów RSS. Dla mnie to była jedna z najczęściej używanych usług od Google, m.in. dlatego, że prowadzę Windows-Phone.pl, a tutaj liczy się pisanie o nowinkach ze świata Windows Phone jak najszybciej. Ta usługa mi to bardzo ułatwiała, a wraz z aplikacją Nextgen Reader na Windows Phone tworzyły naprawdę świetny duet. Cóż… pozostaje szukać alternatywy. Tutaj pojawia się Feedly.

48 godzin po ujawnieniu przez Google informacji o zamknięciu usługi Reader, właściciele Feedly poinformowali, że pozyskali aż 500 000 (pół miliona) nowych użytkowników. Taka informacja była dla mnie informacją, że alternatywa dla Google Readera sama się znalazła. Niestety, Feedly nie oferuje swojej aplikacji na system Windows Phone. Na szczęście wkrótce się to zmieni! W dniu dzisiejszym Cyril Moutran, szef ds. produktu i strategii Feedly, poinformował w wywiadzie dla serwisu Neowin, że zespół Feedly ma w planach stworzenie aplikacji dla systemu Windows 8/RT,  Windows Phone 8 oraz BB 10:

“All three have been requested by users, and are in our plans.”

Wygląda na to, że jest zapotrzebowanie na aplikacje na te systemy i wkrótce się ich doczekamy. Niestety, nie została podana konkretna data premiery. Mam nadzieje, że nie będę musiał długo czekać.

źródło: Neowin


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.