Bateria i jej ciężki żywot w smartfonach – jak jej pomóc?

|

windows phone bateria ikonaO problemach z obecnymi bateriami pisaliśmy już kilka razy. Ostatni raz przy okazji możliwości wprowadzenia kolejnego systemu ładowania – energią słoneczną/świetlną. Dzisiejsze smartphone’y potrzebują naprawdę sporo energii, aby utrzymać przy życiu swoje podzespoły. Skutkuje to, że wiele topowych modeli ma problem z wytrzymaniem 24h na jednym, pełnym ładowaniu. Także nasza bateria potrzebuje pomocy – co należy robić?

Bardzo dużo energii pobierają poszczególne funkcje działające w tle. Większość z nich nie przydaje się nam na co dzień i wypadałoby je wyłączyć. Co można najlepszego zrobić w przypadku modeli wyposażonych w system Windows Phone? To najlepiej przedstawi Wam poniższy filmik, do którego obejrzenia zachęcam Was serdecznie:

Także Microsoft założył odpowiednią podstronę podpowiadającą nam jak ulżyć w życiu bateriom w smartphone’ach z Windows Phone: Klik!

Większość rzeczy na pewno sami się domyśliliście. Jednak jakie macie sposoby na oszczędzanie energii w Waszych smartphone’ach? Sporządźmy listę sztuczek pozwalających wydłużyć działanie naszych smartphone’ów na jednym ładowaniu!

Ja zacznę:

  • w przypadku modeli z wyświetlaczami OLED’owymi zalecam korzystanie z ciemnych motywów – ekran zużywa wtedy mniej energii;
  • zamykanie otwartych aplikacji w menedżerze zadań;
  • oczywiście wyłączenie wszelkich synchronizacji automatycznych;
  • wyłączenie transmisji danych jeżeli jest niepotrzebna i korzystanie tylko z 2G;

Teraz czekamy na Wasze propozycje. Znacie jeszcze dodatkowe możliwości na oszczędzanie energii?

Pierwsze propozycje:

  • korzystanie z kafelek łączności – ułatwi “oszczędzanie energii”;
  • ustawienie dzwonka na 1/30 zamiast wibracji;

Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.