Aktualizacja Windows Phone 7.8 wstrzymana

|

aktualizacja

Wraz z końcem stycznia firma Microsoft udostępniła długo wyczekiwaną aktualizację Windows Phone 7.8. Co ciekawsze była ona dostępna niemal w jednakowym czasie dla wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone, bez względu na region czy branding operatora. Fajnie, prawda? Szybko okazało się, że nie do końca fajnie. Już na początku lutego wielu użytkowników raportowało, że aktualizacja powoduje szereg problemów z ekranem głównym, a dokładniej z “żywymi kafelkami”.

Okazało się, że problem ten występował na większą skalę niż się spodziewano. Microsoft sam to przyznał i postanowił… wstrzymać aktualizację do czasu poprawienia błędów. Początkowo docierały nas słuchy o wstrzymaniu aktualizacji przez pojedynczych operatorów. Dziwne, że Microsoft zdecydował się na taki krok tak późno. Oto informacja z forum Nokii:

Firma Microsoft zidentyfikowała drobne nieścisłości w aktualizacji Windows Update 7.8 i jej udostępnienie zostało tymczasowo wstrzymane do czasu ich rozwiązania.

Użytkownikom smartfonów z Windows Phone 7.x pozostaje czekać na wydanie poprawionej wersji aktualizacji. Kiedy to nastąpi niestety nie wiadomo. Będziemy Was informować.

źródło: discussions.nokia.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.