Twitter na Windows Phone doczekał się dużej aktualizacji

|

Twitter

Kiedy za granicą odbywa się gala rozdania nagród Grammy, prowadzący co jakiś czas zachęca do śledzenia wydarzeń z niej na Twitterze i tagowania wpisów jej dotyczących tagiem #Grammy. Niestety u nas potencjał Twittera nie został jeszcze zauważony na tak dużą skalę. Nie będę tutaj jednak rozprawiał o popularności tego serwisu w Polsce. Piszę z okazji dużej aktualizacji aplikacji Twitter na Windows Phone, która wczoraj trafiła do sklepu.

Użytkownicy Twittera na Windows Phone nie mieli łatwo. Jego oficjalny klient był brzydki, wolny, a jego funkcjonalność była bardzo ograniczona. Pozostawało albo się z nią męczyć, albo korzystać z lepszych, niestety płatnych, alternatyw, takich jak Mehdoh, czy twabbit. Wspomniana aktualizacja w dużym stopniu to zmieniła.

Pierwszą rzecz jaką zauważymy po zaktualizowaniu aktualizacji to nowy wygląd, który teraz jest zbliżony do tego znanego z oficjalnego klienta Twittera z Androida czy iOS. Aplikacja składa się z czterech ekranów głównych. Pierwszym z nich jest Timeline, lub jeśli ktoś woli Strona główna, na którym widzimy “ćwierknięcia” obserwowanych przez nas kont. Na kolejnym ekranie znajdziemy Reakcje, czyli wpisy w których ktoś nas wspomniał oraz informacje o nowych obserwujących, przesłaniu naszych “ćwierknięć” dalej i dodaniu ich do ulubionych. Trzeci ekran to odpowiednik zakładki Odkryj z wersji desktopowej Twittera, a ostatnio to po prostu widok naszego profilu.

Twitter

Oprócz zmiany wyglądu aplikacja doczekała się wielu usprawnień. Po tapnięciu na wybrany wpis zostaniemy przeniesieni do jego szczegółów, w których możemy zobaczyć rozwinięcie linku (np. pierwszy artykuł linkowanego artykułu), podgląd załączonej grafiki lub materiału wideo oraz widok konwersacji, którego bardzo mi brakowało. Dostajemy także możliwość szybszego niż w poprzedniej wersji przełączania się pomiędzy naszymi kontami (bardzo wygodne). W aktualizacji nie zabrakło również wsparcia dla powiadomień na ekranie głównym oraz dla żywych kafelków, na których od teraz zobaczymy rozwinięcia otrzymywanych interakcji (mention, follow, favorite, retweet). No i najważniejsze – aplikacja bardzo, ale to bardzo przyspieszyła, co naprawdę cieszy.

W porównaniu do jej odpowiedników z konkurencyjnych platform wciąż brakuje funkcji, która umożliwiałaby dodawanie filtrów do zdjęć które wrzucamy na Twittera. Być może zostanie ona dodana w kolejnych aktualizacjach.

Na koniec zachęcam do śledzenia naszego profilu na Twitterze – Windows Phone Polska.

Twitter na Windows Phone:

Kod QR - Twitter Twitter - Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.