Spotify dostępny w Polsce, wraz z nim aplikacje na Windows Phone

|

spotify

Spotify, czyli największy na świecie serwis oferujący streaming muzyki z chmury, oficjalnie wystartował w Polsce. Ceny subskrypcji są podobne do konkurencji, 9,99 zł miesięcznie za wersję Unlimited, która daje nam możliwość nielimitowanego słuchania muzyki z komputera stacjonarnego bądź też notebooka oraz 19,99 zł miesięcznie za wersję Premium, dzięki której otrzymamy możliwość korzystania z usługi także na urządzeniach przenośnych. Różnica w stosunku do konkurencyjnych jest taka, że Spotify oferuje o wiele większą bazę utworów  – zapowiada się bardzo ciekawa konkurencja dla Deezera i WiMPa, których jedyna przewaga to współpraca z operatorami.

Jeśli chcecie się dowiedzieć czym jest Spotify, zapraszam do obejrzenia poniższego filmiku:

Ale ja nie o tym miałem… Chciałem Wam zaprezentować aplikację Spotify na smartfony z Windows Phone 8 (wersja dla urządzeń z WP7 jest również dostępna, link poniżej), której wersja BETA miała swoją premierę dosłownie kilka dni temu.

spotify

Po uruchomieniu aplikacji i zalogowaniu się na nasze konto, na pierwszym ekranie mamy skróty do całej muzycznej bazy serwisu (wyszukiwarka), naszych playlist oraz muzycznych informacji o naszych znajomych z serwisu facebook (ulubieni artyści, ulubione utwory i udostępnione materiały). Kolejny ekran prezentuje najnowsze albumy udostępnione w usłudze. Z kolei na ostatnim ekranie widzimy aktualnie odtwarzany utwór (nazwa utworu, wykonawca, okładka).

Z poziomu aplikacji bez najmniejszych problemów dodamy utwór do jednej z istniejących playlist lub nowo utworzonej. Nic nie stoi na przeszkodzie jeśli zechcemy podzielić się aktualnie odtwarzanym utworem w naszych  sieciach społecznościowych, smsem lub e-mailem.

Tych, którzy nie wykupują dużych pakietów internetowych ucieszy zapewne opcja włączenia trybu offline. Blokuje ona całkowicie dostęp aplikacji do internetu i daje możliwość słuchania tylko pobranych wcześniej na telefon playlist. Niestety, albumów i pojedynczych utworów w obecnej wersji aplikacji pobrać nie można. Pobierać możemy ile tylko zechcemy, ogranicza nas jedynie ilość wolnej pamięci. Ponadto dostajemy możliwość zdecydowania w jakiej jakości mają być odtwarzane utwory (high/low), w jakiej jakości mają być pobierane do pamięci telefonu (również high/low) i czy pobieranie może się odbywać z wykorzystaniem transmisji danych mobilnych.

spotify

W kwestii wyglądu aplikacji nie można nic zarzucić – jest miła dla oka i dostosowana do wszystkich dostępnych rozdzielczości ekranu. Interfejs jest dostosowany do systemu Windows Phone, oprócz nawigacji przyciskami po aplikacji poruszamy się za pomocą wszystkim dobrze znanych przesunięć ekranów (w ten sposób również zmienimy utwór na kolejny). Żywy kafelek w obecnej wersji wyświetla okładkę i wykonawcę aktualnie odtwarzanego utworu. Oprócz tego aplikacja integruje się z HUBem Muzyka, więc mamy dostęp do historii słuchanych utworów, itp.

Trzeba pamiętać, że aplikacja jest w wersji beta, chociaż prawie tego nie widać. Czasami potrzebuje sporo czasu na reakcję, ale zapewne zostanie to poprawione w kolejnych aktualizacjach. Być może doczekamy się również polskiej lokalizacji ;-)

Serwis oferuje możliwość wypróbowania usługi w wersji premium – przez 30 dni kompletnie za darmo i bez konieczności późniejszego wykupienia płatnej wersji. Sam jestem użytkownikiem Spotify od dnia premiery (2006 rok) i nie mogę powiedzieć złego słowa o tej usłudze. Zachęcam i polecam – jest świetna :-)

Aplikacja Spotify Beta dla WP8:

Kod QR - Spotify Spotify - Windows Phone Store

Aplikacja Spotify dla WP7:

Kod QR - Spotify Spotify - Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.