Okienkowy Przegląd Aplikacji #11

|

Witam serdecznie. Mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną odsłonę Okienkowego Przeglądu Aplikacji, czyli cyklu artykułów, w którym pokażemy najciekawsze aplikacje na system Windows Phone. OPA publikowany będzie w trzy pierwsze czwartki miesiąca. W dzisiejszym, jedenastym już wydaniu, pokażemy trzy aplikacje: RMF FM, Ceneo oraz Komputer Świat. Zapraszamy także do składania swoich propozycji w tym temacie na naszym forum.

RMF FM | bezpłatne

Aplikacja RMF FM poza możliwością słuchania radia oferuje nam kilka dodatkowych funkcji. Słuchając stacji w tle możemy przejrzeć wszystkie wydania Faktów RMF FM (także w postaci Audio!), odsłuchać felietony lub audycje tematyczne radia. W bibliotece aplikacji znajdziemy także podcasty wideo (na razie skromna ilość materiałów)

Bardzo fajnym pomysłem jest wsparcie dla poplisty (wgląd w najnowsze notowanie, odsłuch utworów znajdujących się na tej liście oraz możliwość głosowania) a także dostęp do playlisty stacji, która także umożliwia odsłuch utworów.

rmf

Wizualnie aplikacja prezentuje się świetnie! Pełen szacunek dla twórców za tak dobre wykonanie no i za dostępność aplikacji także na Windows Phone 7.x. Z RMF FM połączyć możemy się bez problemu poprzez wi-fi i siec 2g/3g (łączymy się z radiem bez problemu po wyczerpaniu transferu z pakietu internetowego). Jeśli odpowiada Wam tylko zawartość stacji, ściągajcie RMF FM śmiało :)

Ceneo | bezpłatne

Ceneo to absolutny “must have”  dla użytkowników smarfonów z systemem Windows Phone. Dzięki tej aplikacji możemy sprawdzić ceny produktów w sklepach internetowych. Co najważniejsze możemy przejrzeć opinie na temat danego produktu i zapoznać się z pełna specyfikacją interesującego nas przedmiotu. Aplikacja bardzo dobrze sprawdza się na zakupach. Gdy stoimy przed świeżo wypatrzonym telewizorem w Media Markt możemy poznać całą prawdę na temat danego modelu (nie żebyśmy nie ufali sprzedawcom).

ceneo

Ceneo umożliwia także skanowanie kodów kreskowych produktów, przeglądanie galerii zdjęć oraz zapamiętywanie przedmiotów w schowku. Aplikacja prezentuje się przyzwoicie. Jest ładna i działa bardzo stabilnie.

Komputer Świat  | bezpłatne

Komputer Świat to bardzo prosta aplikacja służąca do przeglądania wiadomości ze świata komputerów i nowych technologii. Program umożliwia nam także na sprawdzanie najnowszych testów oraz przegląd najnowszych wpisów na blogach dostępnych w tym serwisie. Z poziomu aplikacji możemy podzielić się danym artykułem ze znajomymi poprzez pocztę, sms lub portal Facebook.

ks

DOWNLOAD

RMF FM
Ceneo
Komputer Świat


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)