Nie zobaczymy Vertu z Windows Phone na pokładzie!

|

440x330-vertu-ti-main-prZapewne niewiele osób kojarzy markę Vertu, markę, która niegdyś należała do Nokii i słynęła z niesamowicie drogich oraz luksusowych telefonów komórkowych. Ładny kawałek czasu temu, pojawiły się plotki (i zdjęcia) jakoby miał pojawić się zdecydowanie najdroższy i najbardziej ekskluzywny model smartphone’a, który działałby pod kontrolą systemu Windows Phone. Niestety, sytuacja finansowa zmusiła fińską markę do sprzedaży Vertu, a to zbiegło się z uciszeniem natłoku plotek na temat pierwszego smartphone’a tej marki.

Do czasu… Teraz Vertu prezentuje swojego pierwszego smartphone’a, który działa pod kontrolą… Androida! Tak, korporacja produkująca oryginalne, wyróżniające się telefony, zdecydowała się na wybór “Robocika” ze względu na jego… popularność. Tak przynajmniej twierdzi Perry Oosting – jedna z najważniejszych osób w całej spółce Vertu. Popularność argumentuje 60% udziałem w rynku przez system i nie neguje tego, że kiedyś być może pojawi się luksusowy smartphone z mobilnymi “Okienkami” na pokładzie, gdyż widzi potencjał systemu, ale na dzień obecny to Android jest zwycięzcą.

Jednak i tak warto przyjrzeć się temu smartphone’owi. Wykonany z tytanu, wyposażony w szafirowe szkło, ale bez obsługi sieci 4G, telefon wyceniono na… 7 900 funtów! To blisko 40 000 złotych za smartphone’a z Androidem, 3,7 calowym ekranem, wyświetlającym obraz w WVGA (800x480px) i procesorem taktowanym rdzeniem 1,7GHz (dwurdzeniowy Snapdragon). Na deser bateria – pojemność 1250mAh. Bardzo ciekawy kontrast, ale Vertu nigdy nie zależało na wydajności i jak najlepszych podzespołach. Ręcznie składane telefony mają za zadanie trafić do osób, którym zależy na oryginalności – jakość wykonania (spasowanie itp.) stoi na najwyższym poziomie, a użyte materiały są zdecydowanie najlepsze z możliwych.

Tylko czy Android to faktycznie dobry wybór przy takiej grupie docelowej? Osobiście uważam (i zapewne niektórzy z Was także), że Windows Phone zdecydowanie bardziej nadawałby się do takiego telefonu ze względu na jego stabilność i właśnie oryginalność, na której zależy producentom. Być może w niedalekiej przyszłości Vertu zaprezentuje kolejnego smartphone’a, tym razem z mobilnym systemem Microsoftu. Jednak patrząc na częstotliwość wydawania nowych modeli przez Vertu, będziemy zmuszeni jeszcze poczekać.

A może ktoś z naszych czytelników skusi się na pierwszego smartphone’a Vertu? :)

źródło: www.bbc.co.uk


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.