Najciekawsze aplikacje fotograficzne ze sklepu Windows Phone

|

windows-phone-apps

Podobno coraz częściej wychodzimy z domu bez portfela niż telefonu… a co dopiero bez aparatu. Do codziennych fotek i zatrzymania najfajniejszych momentów smartfon sprawdza się idealnie – jest zawsze gotowy do akcji! A jeśli wyposażymy go w odpowiednie aplikacje, nasze zdjęcia mogą zmienić się w naprawdę wyjątkowe i profesjonalne pamiątki! Sprawdź polecane aplikacje fotograficzne na Windows Phone.

aplikacje fotograficzne

Fhotoroom to aplikacja, która zmienia telefon w mobilne studio do edycji fotografii. Oferuje 18 efektów edycji i ponad 50 ciekawych filtrów. Ułatwia też dzielenie się zdjęciami przez SkyDrive, czy portale Flickr, Facebook, Twitter oraz serwis Tumbler. Aplikacja Fhotoroom zbiera świetne recenzje od użytkowników i otrzymała tytuł „Najlepszej Aplikacji Fotograficznej 2012” w ramach Community App Awards.

aplikacje fotograficzne

Dzięki aplikacji ProShot podczas fotografowania będziemy kontrolować najważniejsze funkcje aparatu, w tym: czas migawki, czułość ISO, balans bieli, kompensację ekspozycji, ostrość. Umiejętne sterowanie tymi funkcjami pozwoli osiągnąć wyjątkowe efekty i zamienić aparat telefoniczny w poręczne narzędzie godne profesjonalisty.

aplikacje fotograficzne

Lomogram to, jak sama nazwa wskazuje, aplikacja dla fanów kultowego aparatu analogowego Lomo. Oferuje ponad 40 różnych filtrów i ponad 70 efektów oświetlenia oraz szeroki wybór ramek. Dzięki nim nawet zwykłe fotki otaczającej nas codzienności, stają się wyjątkowe i zyskują niepowtarzalny retro-klimat. Przy pomocy aplikacji Lomogram zdjęcia można też odpowiednio wykadrować i gotowe wstawić na wybrany portal społecznościowy.

aplikacje fotograficzne

Apict czyli pstrykasz i masz! Aplikacja dla miłośników fotografii natychmiastowej, dzięki której telefon zamienia się w aparat Polaroid. Apict natychmiastowo zmieni zdjęcie w stylizowaną, cyfrową odbitkę, którą można dowolnie podpisać. Liczba funkcji jest ograniczona – nie znajdziemy tu wyboru filtrów i czcionek – Apict wszystko robi za nas, ale właśnie w tym tkwił cały urok natychmiastowej fotografii analogowej. Całości dopełniają opcje dzielenia się ze znajomymi na najpopularniejszych portalach społecznościowych.

aplikacje fotograficzne

ReadyClick! to przystosowana do smartfonów z systemem Windows Phone 8 aplikacja, która pozwala sterować aparatem przy pomocy głosu! Sprawdza się idealnie, gdy fotografujemy grupę osób lub chcemy uniknąć rozmycia obrazu. Wystarczy wydać komendę i PSTRYK! Zdjęcie gotowe! Aplikacja jest dostępna także w polskiej wersji językowej.

źródło: materiały prasowe


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.