Mój Orange – łatwy dostęp do stanu konta, pakietów i ostatnich faktur

|

Mój Orange

Wygląda na to, że rozpoczyna się moda na aplikacje mobilne od operatorów służące do zarządzania kontem abonenckim. Czy to dobre? Na pewno wygodne. Sam posiadam trzy karty sim w różnych sieciach komórkowych i szczerze mówiąc mam spore problemy z zapamiętaniem wszystkich najpotrzebniejszych krótkich kodów (stan konta, ważność i stan pakietów, itp.). W takich sytuacjach, dodatki typu “Mój Orange” stają się ratunkiem, ponieważ wszystko jest w jednym miejscu i w wygodnej formie.

“Mój Orange” to oficjalna aplikacja sieci Orange, która swoją premierę na system Windows Phone miała kilka dni temu. Jest to pierwszy tego typu dodatek na mobilne okienka. W założeniu służy ona do zarządzania swoim kontem abonenckim, chociaż w chwili obecnej bardziej pasuje słowo “monitorowanie” niż “zarządzanie”. Dlaczego? O tym w dalszej części.

Aby korzystać z aplikacji wystarczy być klientem sieci Orange, bez znaczenia czy abonamentowym czy w ofercie na kartę. Oprócz tego wymagane jest konto w serwisie Orange Online. Po zalogowaniu możemy sprawdzić stan naszego konta oraz posiadanych pakietów, informacje o posiadanym planie taryfowym (w tym cennik i ewentualne bonusy), a użytkownicy ofert abonamentowych mogą przejrzeć swoje ostatnie faktury i historię wpłat (nie miałem okazji tego sprawdzić ze względu na to, że korzystam z oferty na kartę). Jak zapewnia operator, kolejne funkcjonalności zostaną dodane “wkrótce”.

Mój Orange

Jak na pierwszą wersję aplikacji zapowiada się ona bardzo dobrze. Sam wygląd oraz spójność z interfejsem Windows Phone są na najwyższym poziomie. Moim zdaniem najbardziej brakuje możliwości zarządzania pakietami (włączanie i wyłączanie ich). Miejmy nadzieje, że aplikacja będzie szybko aktualizowana i tym samym wzbogacana o nowe funkcje. Oprócz tego na pewno nikt się nie obrazi, jeśli pozostali operatorzy wezmą przykład z Orange i udostępnią swoje aplikacje mobilne.

Aplikacja Mój Orange jest dostępna za darmo w Windows Phone Store:

Kod QR - Mój Orange Mój Orange - Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.