Mobile World Congress wielką szansą dla Nokii – 5 nowych modeli!

|

logo-mobile-world-congress-2013Za niecałe 3 tygodnie rozpoczną się kolejne wielkie targi, które są ściśle związane z mobilnymi technologiami, Mobile World Congress. Zeszłoroczna edycja wprowadziła 3 nowe słuchawki do świata Windows Phone: dwie Nokie (Lumia 610 i europejska wersja 900’tki) oraz ZTE (Orbit). W tym roku możemy spodziewam się aż pięciu nowych urządzeń od samej Fińskiej korporacji. Specjalnie użyłem słowa “urządzeń”, gdyż nie jest powiedziane, że będą to tylko telefony.

Jednak według wszelkich plotek i tajemniczych źródeł, na pewno pojawią się dwa modele z Windows Phone, które już zostały pośrednio ujawnione: Lumia 720 i 520. Do sieci wyciekły także prawdopodobne specyfikacje obu słuchawek. I tak oto następczyni wysłużonej już Lumii 710 ma zostać wyposażona w następujące elementy:

  • wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala (ClearBlack) – strzelam, że będzie to identyczny wyświetlacz, co w przypadku Lumii 900 i 820, czyli WVGA (800x480px);
  • dwurdzeniowy procesor taktowany rdzeniem 1GHz;
  • 512MB pamięci RAM;
  • 8GB pamięci do dyspozycji użytkownika i możliwość rozszerzenia jej kartami microSDHC;
  • tylni aparat z matrycą o rozdzielczości 6MPx (niestandardowo dosyć), przedni 2MPx.

Oczywiście wszystko pod kontrolą Windows Phone 8. Model, który kryje się pod nazwą kodową Zeal, specyfikacją idealnie wpasowuje się w obecne urządzenia z “Apollo/Portico” na pokładzie.

Jednak przejdźmy do tego słabszego modelu, który będziemy mieć szansę poznać w Barcelonie pod koniec Lutego, Lumii 520. Nazwa kodowa: Fame, a specyfikacja następująca:

  • wyświetlacz o przekątnej 4 cali (“superczuły”) – rozdzielczość pewnie WVGA (800x480px);
  • także dwurdzeniowy procesor taktowany rdzeniem 1GHz;
  • również 512MB pamięci RAM;
  • i także 8GB wbudowanej pamięci dla użytkownika + możliwość rozszerzenia dzięki kartom pamięci;
  • jeden aparat: matryca 5MPx.

I oczywiście też system Windows Phone 8.Z kolei Lumia 520 wprowadza małe zamieszanie, gdyż patrząc na specyfikację Lumii 620 to ciężko stwierdzić w czym młodsza siostra jest gorsza, że zasłużyła na niższe oznaczenie. Dodatkowo, im niższy numerek, tym niższa cena, więc jakim sposobem telefon z większym wyświetlaczem (Lumia 620 – 3,8 cala) może być tańszy? Jest to zastanawiające, szczególnie, że po specyfikacji nie widać gdzie Finowie postanowili zaoszczędzić.

Jednak to znowu tylko plotki – niemniej jednak bardzo prawdopodobne. Może się okazać, że specyfikacja modelu Fame okaże się minimalnie gorsza i wtedy wszystko będzie pasowało. W innym wypadku, przy niższej cenie 520’tki od 620’tki, Nokia strzela sobie w kolano. Kto będzie chciał kupić gorszy, droższy model, czyli Lumię 620, mając do wyboru jeszcze Lumię 520 – tańsze urządzenie z większym wyświetlaczem.

Interesujące jest także to, że są to tylko 2 z 5 urządzeń, które Nokia może pokazać na targach Mobile World Congress. Czyżby plotki odnośnie tabletu sygnowanego logiem fińskiej korporacji mogły się okazać prawdziwe?

Czekamy na więcej wycieków, które pomogą wyjaśnić tę sytuację. Niemniej jednak, Lumia 720 i 520 to niemalże pewne urządzenia. Co o nich sądzicie?

źródło: mynokiablog.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.