Lumia 920 z najlepszym aparatem według Gizmodo

|

lumia 920

Popularny portal technologiczny Gizmodo opublikował dziś recenzję przedstawiającą porównanie piątki najbardziej high-endowych smartfonów pod względem jakości ich aparatów – Samsung Galaxy S3, iPhone 5, Nokia Lumia 920, Google Nexus 4 oraz BlackBerry Z10. Test przebiegał w czterech sceneriach – słabe światło zewnętrzne bez lampy błyskowej, to samo z lampą telefonu, panoramę miasta w słoneczny dzień oraz portret kobiety na białym tle. Jak wyniki?

Nokia Lumia 920 w większości wręcz zmiotła konkurencję. W kiepskim oświetleniu widać moc technologii PureView, która ma za zadanie znacząco polepszyć jakość zdjęć w nocnym i kiepskim oświetleniu.  Zresztą co ja będę opisywał, poniżej oficjalny werdykt recenzenta:

  • Zwycięzca – Nokia Lumia 920: Używając wyłącznie automatycznych ustawień, uzyskuje dokładną ekspozycję oraz dobre ujęcia we wszystkich warunkach. Nie można tego pokonać.
  • 2 miejsce – iPhone 5: Nie wygrywa w żadnej kategorii, lecz osiąga przyzwoitą jakość w większości ustawień. Lampa LED to jednak porażka.
  • 3 miejsce – BlackBerry Z10: Szczegóły na zdjęciach Z10 są przepięknie ostre, co przypomina nam, że zdjęcia z telefonów nie muszą być mdłe i delikatne do jakich przywykliśmy. Mimo wszystko, aparat osiąga kiepską skuteczność na innych polach, porównując do konkurencji.
  • 4 miejsce – Galaxy S3: Zaskakujące, że aparat w rocznym telefonie Samsunga nadal trzyma poziom.
  • 5 miejsce – Nexus 4: Będąc flagowym modelem Google’a, Nexus 4  przerażająco zawodzi. Aparat robi koszmarne zdjęcia nawet w optymalnych warunkach. Niestety, aby sprostać wymaganej cenie aparatu trzeba gdzieś uciąć koszta, i Google postawiło na aparat.

nokia-lumia-920-camera-sample2

Po pełną recenzję i resztę porównawczych zdjęć odsyłam na stronę Gizmodo. Jak widać, Lumia 920 nie wygrywa na każdym polu, lecz z pewnością pokazuje klasę w słabym oświetleniu oraz na zewnątrz. W pozostałych dwóch depcze po piętach Z10 oraz GS3. Czego to zasługa? Optyki Carla Zeiss’a? Dobrych algorytmów w systemie od Nokii i Microsoftu? Tak czy siak, Lumia zwycięża! A tak nawiasem, mam wrażenie, że nawet moja Lumia 820 mogłaby spokojnie walczyć, a może i wyprzedzić SGS3 czy Nexusa 4. ;-)

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)