Informacje na temat przyszłych aktualizacji WP8 oraz Windows Blue

|

blue

Mary Jo Foley, osoba od której przecieki i wszelakie informacje są zwykle mocno wiarygodne, podzieliła się z Nami nowymi wiadomościami na temat przyszłych aktualizacji Windows Phone 8. Przyszłość wygląda bardzo kolorowo.

Niedawna aktualizacja, Portico, była pierwszą wersją GDR – General Distribution Release (w wolnym tłumaczeniu – ogólna aktualizacja, na wiele aspektów systemu). Druga tego typu aktualizacja powinna zawitać na wszystkie nasze telefony w przeciągu następnych miesięcy. Potwierdziła to także specyfikacja techniczna ostatnio zapowiedzianego modelu HTC Tiara, który będzie fabrycznie wyposażony w GDR2. Po tej aktualizacji zobaczymy jeszcze jedną, GDR3, i wtedy wszystkie systemy Microsoftu będą przygotowane na przyjście Windows Blue.

Na temat aktualizacji Windows Phone Blue Mary Jo Foley mówi:

“Windows Phone Blue ma być aktualizacją zaprojektowaną w celu większej synchronizacji Windows 8, Windows RT oraz Windows Phone 8 dla programistów i tworzenia wspólnych aplikacji. Aktualizacja Windows Blue przyniesie zupełnie nowe interfejsy developerskie, aktualizacje jądra systemowego oraz usprawnienia w interfejsie użytkownika (lecz nic rewolucyjnego, z tego co słyszałam).”

Aktualizacja będzie najpierw przygotowana na system Windows 8 oraz Windows RT, nim trafi na telefony z Windows Phone 8. Przewidziany start bety Windows Blue jest na lato tego roku.

Czego się spodziewać? Oj, jest masa możliwości. Pewni możemy być tylko dalszego Metro UI, czyli kochanych kafelków. ;-) Po zmianie w jądrze systemu czy nowych narzędziach developerskich, system od strony technicznej może się diametralnie zmienić, tak jak to było z Windows Phone 8 dla starszej 7,5. A teraz najważniejsze – Foley usłyszała bezpośrednio od Grega Sullivana, głównego menedżera systemu Windows Phone, iż aktualizacja Blue będzie dostępna na wszystkie urządzenia z Windows Phone 8. Uff! Nasze telefony, nawet te słabsze jak HTC 8S czy Nokia Lumia 620, będą aktualne przez co najmniej cały obecny rok.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)