Huawei Ascend W1 już za kilka dni w Niemczech?

|

Huawei Ascend W1

Oficjalnie zapowiedziany niecały miesiąc temu Huawei Ascend W1, trzeci konkurent dla HTC 8S oraz nadchodzącej Lumii 620 ma  już prawdopodobną datę premiery. Bliższą niż nam się wydaje. Według danych niemieckiego sklepu Conrad pierwsze urządzenie z Windows Phone od chińskiego producenta trafi już 7 lutego!

Dane ze sklepu także potwierdzają nasze poprzednie doniesienia o cenie modelu Huawei Ascend W1, która będzie wynosić ledwie ponad 800 zł. Uczyni to go najbardziej atrakcyjnym cenowo telefonem, ze względu na zastosowanie bardzo podobnych podzespołów do modelu HTC, zaś lepszych od podobnej cenowo Nokii. Przypomnijmy dokładną specyfikację tego modelu:

Ekran: 4″ IPS TFT o rozdzielczości 480×800 px
Procesor: Qualcomm MSM8230 1,2 GHz + Adreno 305
Pamięć: 4GB pamięci wewnętrznej + 512MB RAM
Aparat: z tyłu 5 Mpix + LED, z przodu VGA
Obsługa NFC, Bluetooth 2.1, microSD/SDHC [do 32GB]
Bateria: 1950 mAh

Huawei-Ascend-W1

Jak widać, telefon plasuje się przed dwoma swoimi konkurentami ze stajni HTC i Nokii dzięki szybszemu procesorowi, obsłudze NFC [czego brak 8S] oraz lepszemu i większemu ekranowi niż ten w Lumii 620. A to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie i zapakowane w ładną obudowę występującą w kolorze czarnym, białym, czerwonym i niebieskim. Co o tym sądzicie? Czy wybralibyście telefon chińskiego producenta zamiast HTC 8S czy Nokii Lumia 620?

źródło: wpcentral.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)