HTC Tiara: nowy smartfon z nową wersją WP8 zapowiedziany!

|

HTC

Mamy dobrą i złą wiadomość dla fanów HTC. Dobra jest taka, że jeszcze w tym roku zobaczymy co najmniej jedno nowe urządzenie od tajwańskiego producenta z systemem Windows Phone 8. Niestety, zła jest taka, że nie będą to telefony z większym ekranem niż ten w modelu 8X.

Oto wypowiedź Tai Ito, wiceprezesa HTC ds. planowania produktowego:

“Jesteśmy w pełni zaangażowani w rynek systemu Windows Phone. Współpracujemy z Microsoftem co do przyszłych premier w tym roku. Rozumiemy, że Windows Phone 8 nie okazał się tak dobry, jakby chciał tego rynek. Uważamy jednak, że to kwestia czasu i dalej będziemy kontynuować współpracę.”

Ito dodał, iż mało prawdopodobne, aby nowe urządzenia HTC z systemem Microsoftu miały większe ekrany niż obecny, najlepszy model 8X. Łatwo można wywnioskować, że tajwański gigant nie chce konkurować o miano najlepszego urządzenia z tym systemem, lecz o jak największą popularność i dostępność. Czego dokładnie możemy się spodziewać?

HTC Tiara – nie wiadomo jeszcze, czy to nazwa kodowa/robocza, czy już ostateczna. Tak czy siak, wyciekły pierwsze informacje na temat nowego urządzenia. Na pierwszy rzut oka, ma zapełnić lukę po między oba telefony HTC – średniego 8S, oraz wysokobudżetowego 8X. Poniżej domniemana specyfikacja tego modelu:

HTCJak widać na powyższym obrazku, HTC idealnie trafia w dziurę po między swoje dwa modele (a także konkurencyjną Lumię 820 i nadchodzącą 720). Powyższy procesor, to prawdopodobnie ta sama jednostka co znajduje się w Huawei Ascend W1 – Qualcomm MSM8230 z graficznym procesorem Adreno 305. Technologia ekranu oraz jego rozmiar wyglądają na ten sam co w lepszym modelu 8X, lecz z mniejszą rozdzielczością 480×800, a nie HD – 720×1280. Najważniejsze, że telefon będzie posiadał 1GB pamięci RAM, co oznacza brak problemów z dostępnością wszystkich aplikacji. Inną sporą zaletą, jest przednia kamera, i to nie byle jakiej jakości typu VGA, lecz porządne 1.6MP. I teraz najciekawsze. Widzimy nową wersję systemu – GDR2. Jak wiemy, pod nazwą GDR1 ukrywała się aktualizacja Portico, tak więc nowy telefon HTC będzie już zaopatrzony w przyszłą aktualizację systemu.

Teraz co wiemy o wadach. Telefon z pewnością nie będzie posiadał technologii Ultrapixel Camera, o której pisaliśmy wcześniej. Czy to właściwie jest strata i wada, sprawdźcie sami na szybkich porównawczych zdjęciach z zapowiadanego HTC One ze zdjęciami z Lumii 920. Kolejna ważna rzecz, to design telefonu. Nie przyjmie on nowej postaci, jaką HTC pokazało przy nowym urządzeniu z Androidem.

Czy jest na co czekać? Zdecydowanie tak! Warto jeszcze wspomnieć, iż redakcja Unwired View dojrzała dokładnie tę samą specyfikację nowego urządzenia, co w modelu HTC One SV. Jedyna różnica, to matryca aparatów – nie 5 Mpix z tyłu i 1,3 Mpix z przodu, lecz 8 Mpix oraz 1,6 Mpix. To także by dobrze wróżyło, ponieważ model ten posiada NFC, którego wiemy jak boleśnie brak w 8S. Co Wy o tym myślicie? Czy zacieracie już rączki na nowy model tajwańskiego producenta? Według mnie, może być to strzał w dziesiątkę o ile cena będzie równie atrakcyjna, co parametry.

 źródło: wpcentral.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)