Flip-To-Silence wróci w kolejnej aktualizacji smartfonów Nokia Lumia

|

Flip-To-Silence

W  urządzeniach Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 (Lumia 620, Lumia 820, Lumia 920) zabrakło funkcjonalności Flip-To-Silence (obróć, aby wyciszyć), która była dostępna w poprzedniej generacji smartfonów Lumia. Dla przypomnienia, funkcja ta umożliwiała wyciszenie połączeń przychodzących poprzez odwrócenie telefonu ekranem do dołu (wykorzystując czujnik zbliżeniowy). Niektórzy zgadują, że taki ruch Nokii był spowodowany zastosowaniem wypukłego ekranu w modelu Lumia 920. Nie tłumaczy to jednak braku tej funkcji w takich modelach jak Lumia 620 oraz Lumia 820.

Wygląda na to, że Nokia przypomniała sobie o tej funkcjonalności i planuje ją udostępnić w nadchodzącej aktualizacji dla swoich urządzeń. Źródłem tych przecieków jest nowe oprogramowanie do modelu Lumia 620 znalezione na serwerach Nokii (numerek softu: 1030.6402.1304.1001, niestety został już usunięty). Według doniesień jednego z czytelników portalu Windows Phone Central, oprogramowanie jest nadal w fazie testów, ponieważ zawiera sporo błędów. Nowości jakie zauważył to: lepsza żywotność baterii, zwiększona wydajność urządzenia i dodanie funkcji Flip-To-Silence (obróć, aby wyciszyć). Wersja systemu operacyjnego pozostała niezmieniona (build 10211), więc jest to aktualizacja od Nokii dla Nokii ;-)

Wygląda na to, że Nokia pracuje nad przeniesieniem brakujących funkcji/aplikacji z WP7 do WP8, m.in. aplikacji “Liczniki” do monitorowania połączeń, smsów i transmisji danych oraz “Wyślij do” służącej  do odtwarzania zdjęć, filmów i muzyki na innych urządzeniach, które są zgodne ze standardem DLNA i podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

Nie wiadomo, czy funkcja Flip-To-Silence trafi do wszystkich modeli Nokii z Windows Phone 8, ani też kiedy to nastąpi. Idę o zakład, że nowe oprogramowanie będzie preinstalowane na nowych urządzeniach z rodziny Nokia Lumia, które mają zostać zaprezentowane na targach Mobile World Congress, a dopiero w późniejszym czasie dostaną je wcześniejsze modele.

źródło: wpcentral.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.