Blink – zrób zdjęcie i wybierz idealne ujęcie

|

blink
W sklepie Windows Phone Store pojawiła się aplikacja Blink od Microsoft Research, działu Microsoftu, którego zadaniem jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie informatyki. Blink pozwala nam w łatwy sposób wykonać serię zdjęć, a następnie spośród nich wybrać najlepsze ujęcie. Idealnie nadaje się do fotografowania obiektów które są w ruchu lub robienia zdjęć kiedy to my się przemieszczamy.

Aplikacja jest zintegrowana z systemową aplikacją aparatu. Oznacza to, że w łatwy sposób ją uruchomimy wybierając w menu aparatu przycisk “dodatki foto”, a następnie kafelek “Blink”. Sama obsługa aplikacji jest banalnie prosta. Kiedy już ją uruchomimy wystarczy nacisnąć spust aparatu lub dotknąć ekranu aby wykonać serię zdjęć, co zajmuje aplikacji około 3 sekundy. Po zakończeniu tej czynności pozostaje nam zdecydować co dalej. Możemy:

  1. Spośród wykonanej serii zdjęć wybrać najlepsze ujęcie i je zapisać.
  2. Zamknąć wykonaną serię zdjęć, a tym samym odłożyć wybór idealnego ujęcia na później i wrócić do dalszego fotografowania.
  3. Skasować wykonane ujęcia, jeśli nie uchwycimy tego co chcieliśmy.

blink sample

Najlepsze w aplikacji jest to, że w każdej chwili możemy wrócić do wszystkich wykonanych serii zdjęć (oczywiście z wyjątkiem tych skasowanych) i zmienić nasz wybór na inne ujęcie. Wystarczy uruchomić aplikację i przesunąć ekran w prawo – dostaniemy dostęp do wszystkich wykonanych przez nas serii zdjęć.

Twórcy aplikacji zapewniają, że korzysta ona z zaawansowanej technologii stabilizacji obrazu, która bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem wszelkich drgań. Udostępnili także filmik, który prezentuje działanie aplikacji:

Aplikacja Blink ma jedną wadę – zdjęcia nią wykonane są zapisywane w rodzielczości 1280×720. Moim zdaniem lepsze zdjęcie w niskiej rozdzielczości, niż jego brak lub zdjęcia nieostre, kompletne rozmazanie.

Aplikacja Blink jest dostępna za darmo w Windows Phone Store:

Kod QR - Blink Blink - Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.