Biały Windows Phone 8X by HTC pokazany na Twitterze

|

Windows Phone 8x by HTC

Kolory smartphone’ów, wbrew pozorom, mają wielkie znaczenie dla odbiorców. Wiele osób nie decyduje się na wybór danego telefonu (nawet gdyby był lepszy) na koszt konkurencji, jedynie przez to, że jest w dogodniejszej barwie. Taką modę zaczęło Apple wypuszczając białego iPhone’a, którego cena była znacznie wyższa od tradycyjnej, czarnej odmiany. Wcześniej dominowały głównie ciemne odcienie telefonów. Następnie – stosunkowo niedawno, po pojawieniu się telefonów z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie – Nokia postanowiła jeszcze bardziej zmienić ten trend, oferując jeden model w wielu kolorach.

HTC przez długi czas opierało się temu trendowi i statycznie produkowali nudne, niemalże identyczne, głównie czarne urządzenia. To się jednak zmieniło i nowa seria smartphone’ów – z Windows Phone na pokładzie – została udostępniona w mnogiej ilości kolorów. Jednak (obecny) topowy model, czyli 8X (którego recenzji możecie się niedługo spodziewać na naszym portalu) nie pojawił się w jakże wyjątkowej, wspomnianej wcześniej, białej barwie. To się jednak może zmienić. Wczoraj, na swoim koncie na Twitterze, Tajwańczycy zamieścili zdjęcie właśnie białego smartphone’a – z początku uważano, że to najnowszy model One, z Androidem na pokładzie, ale po bliższym spojrzeniu widać, że to zdecydowanie model z Windows Phone – 8X.

Windows Phone 8x by HTC

Tak więc najprawdopodobniej do obecnej palety barw: żółty, czerwony, niebieski i czarny, dołączy kolejny, przez wielu uważany za wyjątkowy, biały kolor.

Dlaczego po tak długim czasie HTC skusiło się na wydanie modelu 8X w nowej barwie? Tego nie wiadomo, ale też jest to swego rodzaju moda – zarówno iPhone’y jak i Lumie (swego czasu) pierw były pokazywane w mniej awangardowych barwach, a z czasem do palety dołączała śnieżnobiała odmiana. Ma to być swego rodzaju wyróżnik linii, na który trzeba dłużej poczekać. Tylko, czy warto? Naprawdę biały Windows Phone 8X by HTC jest bardziej atrakcyjny od chociażby niebieskiej wersji?

Jesteście zainteresowani białymi odmianami smartphone’ów? Jesteście gotowi zapłacić za nie nawet kilkaset złoty więcej, aby tylko ich obudowa wyróżniała się na tle (głównie) czarnej konkurencji?

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.