Wordament – prawdziwa gratka dla miłośników gier słownych

|

wordament

Wordament to gra słowna, w której zadaniem gracza jest łączenie “płytek” z literami w słowa. Wydaje się banalne, prawda? Przecież takich gier jest na pęczki. Oszem, ale jeśli weźmiemy pod uwagę jakość wykonania gry i możliwość rywalizacji z innymi graczami dzięki usłudze Xbox live to przekonamy się jak bardzo gra ta wyróżnia się na tle konkurencji.

Wordament trafił na Windows Phone jako zwykła gra, od zwykłego developera. Nie potrzeba było wiele czasu, aby zyskała ogromną popularność wśród graczy. Była na tyle popularna, że studio Microsoft Studios przyjęło grę pod swoje skrzydła i włączyło do kolekcji Xbox live. Od tego momentu twórcy udostępniają grę w coraz to nowych językach, aby zdobyła popularność na całym świecie. Język polski został udostępniony dopiero w listopadzie ubiegłego roku.

Rozgrywka trwa dwie minuty. Im trudniejsze/dłuższe słowo ułożymy tym więcej punktów zyskamy. Od czasu do czasu pojawia się także zadanie specjalne, polegające na ułożeniu kilku słów zawierających dane litery, lub pochodzących z danej dziedziny (np. części ciała, zawody). Oprócz rywalizacji w rankingach dostępne są również osiągnięcia Xbox live, które łatwe do zdobycia nie są.

Z racji, że gra jest online wymagane jest połączenie z internetem. Plusem rozgrywki online jest możliwość porównania naszych wyników z “frenemies”, czyli znajomymi z usługi Xbox live, oraz brak możliwości oszukiwania.

Oprócz wciągającej rozgrywki, gra jest również bardzo przyjemna dla oka i ucha. Wygląd pasuje do interface Windows Phone, a dźwięki (choć dużo ich nie ma) są dobrane idealnie, zwłaszcza końcowe odliczanie, które podsyca napięcie.

Prawie 1 000 pięciogwiazdkowych ocen w Windows Phone Store mówi samo za siebie. Przyznam się, że nie ma dnia, kiedy nie poświęcę tej grze przynajmniej kilka minut. Często te kilka minut wydłuża się o ‘jeszcze tylko jedną planszę’. Według mnie jest to najlepsza, a na pewno najbardziej wciągająca, gra dostępna na smartfony z Windows Phone. Mój tag gracza to Kwiatq, jeśli chcecie się ze mną od czasu do czasu zmierzyć zachęcam do wysłania zaproszenia (Gry -> Znajomi -> Dodaj).

Wordament na Windows Phone:

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.