Windows Phone ze wsparciem dla CardDAV i CalDAV

|

carddav

Nie tak dawno Google ogłosił, że wraz z końcem stycznia br. zaprzestaje wsparcia dla protokołu Exchange Active Sync dla nowych użytkowników. Oznacza to, że urządzenia skonfigurowane wcześniej nie będą miały problemów, ale nowi użytkownicy mogą już zapomnieć o bezproblemowej synchronizacji poczty, kontaktów i kalendarzy od Google. Tuż po opublikowaniu tych informacji, w sieci rozpoczęła się fala wyśmiewania Google i ich hasła: “Don’t be evil.”.

“Nie taki diabeł straszny, jak go malują.”

Czy Google jest samobójcą, który celowo pomniejszałby wachlarz swoich usług? Nie sądzę. Możliwe, że ten krok był po prostu wymuszeniem na Microsofcie wykorzystania w ich systemie alternatywnych, otwartych standardów, jakimi są CalDav, CalCard. Jeśli tak to wygląda na to, że wszystko poszło zgodnie z planem.

The Verge donosi, że Microsoft planuje w najbliższej przyszłości wprowadzić do swojego systemu obsługę standardów CalDAV i CardDAV, które są wspierane przez usługi Google (wykorzystywane są m.in. w systemie iOS). Oprócz tego gigant z Redmond wystosował oficjalne pismo do Google z prośbą o wydłużenie czasu obsługi Exchange Active Sync aż do momentu wprowadzenia do Windows Phone wcześniej wymienionych standardów.

Nam pozostaje czekać na reakcje Googla na pismo Microsoftu i liczyć na to, że prośba zostanie zaakceptowana lub przenieść swoje usługi do Outlooka. Google nie pierwszy raz pokazuje, że nie ma zamiaru ułatwiać rozwoju systemowi Windows Phone. No cóż… musimy jakoś z tym żyć ;-)

źródło: theverge.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.