Windows Phone 7.8 nie dla wszystkich?

|

Gdy Microsoft ogłosił, że telefony z Windows Phone 7.5 nie dostaną aktualizacji do wersji 8 tylko 7.8 wszyscy żyli w przekonaniu o pewnym update dla wszystkich słuchawek z mobilnymi okienkami. Mówiono o tym, że cały proces będzie zarządzany centralnie przez Microsoft. Ale czy na pewno?

Wydaje się, że historia zmieniła bieg wydarzeń. Na oficjalnym koncie twittera rosyjskiego oddziału Windows Phone w odpowiedzi na pytanie o domniemanym braku aktualizacji dla HTC Titan i Mozart możemy przeczytać o tym, że Microsoft wyda aktualizację dla wszystkich. Ostateczna decyzja o jej wydaniu ma zostać podjęta przez producenta konkretnego modelu.

Odpowiedź na to samo pytanie ze strony HTC brzmi dokładnie tak:

Hi. The update patch for the HTC mozart is still to be confirmed so we can’t say at this time. Keep checking in for the latest.

Oznacza to, że aktualizacja dla HTC Mozart nie jest jeszcze potwierdzona i tajwański producent nie może jeszcze nic powiedzieć na ten temat.

Dodatkowo według plotek oficjalna premiera systemu Windows Phone 7.8 ma nastąpić 1 lutego 2013 roku. Taką informację zdobył nieoficjalnie jeden z użytkowników forum w7phone.ru w rozmowie z przedstawicielem Nokii,  jednak do takich rewelacji podchodziłbym z dużym dystansem.

Źródło:  wp7forum.ru, w7phone.ru


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)