Plotki: Windows Phone 7.8 jeszcze dziś? Dla wszystkich modeli z WP7!

|

Windows Phone 7.8

Chiński portal technologiczny WPDang opublikował właśnie informację, że według ich źródeł aktualizacja Windows Phone 7.8 ma być dostępna w Zune jeszcze w dniu dzisiejszym, około godziny 19:00 naszego czasu. Co ciekawsze, zaktualizowane mają zostać wszystkie urządzenia z Windows Phone 7, a sama aktualizacja ma trafić jednocześnie do smartfonów brandowanch (od operatorów) i tych z wolnej dystrybucji (niebrandowanych).

Moim zdaniem informacje te są bardzo przesadzone. Jeśli aktualizacja miałaby trafić w jednym czasie do wszystkich urządzeń, niezależnie od producenta, regionu i operatora to wątpię, aby serwery Microsoftu to wytrzymały. Jak do tej pory żadna aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego, z wyjątkiem iOS od Apple, nie została dostarczona w jednym czasie dla wszystkich regionów i operatorów, nawet jeśli wziąć pod uwagę jeden konkretny model, a w tym przypadku mówimy o dość dużej liczbie urządzeń z WP7. Obstawiam, że jeśli te informacje się potwierdzą to będzie to jedynie początek “fali” aktualizacji (przyp. ostatnia aktualizacja została podzielona na cztery “fale”, każda z nich obejmowała dane regiony). Jeśli się potwierdzą, będzie to ciekawą próbą odwrócenia uwagi od premiery BB10 :)

Pozostaje nam poczekać do 19:00 i sprawdzić dostępność aktualizacji ;-)

źródło: WPDang


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.