Windows Phone 7.8 – aktualizacja dostępna od 31 stycznia

|

Windows Phone 7.8 to długo wyczekiwana aktualizacja dla smartfonów z systemem mobilnym Microsoftu. Przynosi wiele zmian, jednak najbardziej wyczekiwaną jest nowy ekran główny. Oficjalnie Microsoft nie wydał oświadczenia, kiedy rozpocznie udostępnianie aktualizacji WP 7.8 za pośrednictwem Zune. Mimo to z różnych źródeł docierają do nas coraz to nowe informacje – wszystkie jednoznacznie wskazują na to, że datą rozpoczęcia procesu aktualizacji będzie 31 stycznia 2013 roku.

Pierwsze oficjalne informacje mówiły, że aktualizacja zostanie udostępniona w 1 kwartale 2013 roku – takie oświadczenie wydał Microsoft. Pojawiały się jednak kolejne doniesienia, mówiące, że aktualizowanie rozpocznie się już w styczniu. Ostatnie dni przyniosły informacje o dokładnej dacie udostępnienia aktualizacji – 31 stycznia – w tym dniu sieci O2 UK, O2 Germany i Telestra mają rozpocząć udostępnianie Windows Phone 7.8. Kolejnym źródłem, który potwierdza wcześniej podaną datę jest profil Windows Phone Colombia na facebooku. Nie jest to oficjalne stanowisko Microsoftu, ale skoro cztery różne źródła, w różnych odstępach czasu jednoznacznie wskazują na 31. stycznia to wygląda to na wiarygodną informację.

Musimy się jednak uzbroić w cierpliwość. Proces aktualizacji ma potrwać do końca pierwszego kwartału. Zapewne brandowane smartfony otrzymają aktualizację z drobnym poślizgiem, o czym wspomina sieć Telestra. Nokia Lumia 800 ma otrzymać aktualizację jako pierwsza właśnie 31 stycznia, reszta smartfonów będzie aktualizowana na przełomie lutego/marca. Telestra oferuje aktualizację do 7.8 dla smartfonów: Nokia Lumia 800/610, HTC Mozart/Titan oraz Samsung Omnia W – czyli tych modeli, które miała w swojej ofercie.

windowsphone7.8_telestra

Dodatkowo mamy dobrą informacje dla użytkowników posiadających smartfony z sieci Orange Polska. Moderator z naszego forum Kamil Kuklak (CODER_BEST) otrzymał informacje, że aktualizacja Windows Phone 7.8 została już przez nich przetestowana i jest gotowa do udostępnienia. Wygląda na to, że tym razem użytkownicy Orange nie będą musieli czekać, jak to miało miejsce przy ostatniej aktualizacji systemu.

Dla przypomnienia dodam, że wszystkie polskie warianty oprogramowania Windows Phone 7.8 dla telefonów Nokia Lumia są już dostępne na serwerach Nokii. Niecierpliwi mogą je wgrać korzystając z tego poradnika – cały proces trwa kilkanaście minut i jest bardzo prosty ;-) Wiele osób zaktualizowało swoje smartfony w ten sposób już jakiś czas temu i cieszą się nową wersją oprogramowania ;-)

Źródło: wmpoweruser.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.