Weather Flow – najładniejsza pogodynka na Windows Phone

|

weather flow

Zawsze kiedy zmieniam telefon lub dostaje jakiś model testowy, jedną z pierwszych aplikacji które instaluje jest aplikacja pogodowa. Zresztą wystarczy spojrzeć na listę aplikacji w Windows Phone Store, czy też innym sklepie mobilny – “pogodynki” są zazwyczaj na dość wysokiej pozycji. Problem w tym, że aplikacji tego typu jest dużo i często ciężko się zdecydować, którą zainstalować. Każda ma swoje zalety i wady. Jedna ładnie wygląda, ale ma mało dokładne dane pogodowe, inna ma dokładne dane pogodowe, ale nie wyświetla aktualnej prognozy na kafelku (w tym miejscu serdeczne pozdrowienia do twórców aplikacji TwojaPogoda, do których wielokrotnie apelowałem o popracowanie nad ich aplikacją mobilną na WP), itp. Czy istnieje idealna aplikacja pogodowa? Prawdopodobnie taką znalazłem ;-)

Kiedy stałem się użytkownikiem smartfona z Windows Phone 8 szukałem pogodynki, która w pełni wykorzysta możliwości jakie daje system. Oczywiście chodziło głównie o informacje pogodowe na ekranie blokady. W ten sposób trafiłem na Weather Flow – pierwszą aplikację pogodową, która w pełni wykorzystała możliwości systemu Windows Phone 8.  Poza tym ładnie wygląda, posiada dokładne dane pogodowe i mnóstwo opcji personalizacji. Czego chcieć więcej? ;-)

weather flow

Aplikacja pozwala na ręczne ustawienie interesujących nas miast, dla których chcemy wyświetlać pogodę (między którymi możemy szybko się przełączać przesuwając palcem po ekranie w prawo/lewo), a dodatkowo możemy pozwolić na wykorzystanie usług lokalizacji i otrzymywanie informacji pogodowych dla naszego aktualnego miejsca pobytu. Bez problemu ustawimy również jednostki w jakich chcemy mieć wyświetlaną pogodę oraz odstępy czasowe w jakich aplikacja ma aktualizować informacje pogodowe.

weather flow

Jak wspomniałem wcześniej aplikacja Weather Flow posiada bardzo dużo opcji personalizacji. Przede wszystkim możemy wybrać między minimalistyczną kompozycją utrzymaną w stylu Metro (a właściwie Modern), albo Rich (z ang. “bogaty”), która jak sama nazwa wskazuje jest bogata w ilustracje odwzorowujące aktualną pogodę. Oprócz wyglądu samej aplikacji, możemy zdecydować jak będą wyglądały kafelki na ekranie głównym oraz jakie informacje będą na nich wyświetlane. Tutaj również wybieramy pomiędzy stylem metro, a rich. Przykładowo: możemy zdecydować czy kafelek o średnim rozmiarze ma mieć drugą stronę, a jeśli tak to jakie informacje będą na niej wyświetlane (podsumowanie, np. “cieplej niż wczoraj” lub pogoda godzinowa). Podobne opcje oferuje szeroki kafelek, z tym że w tym przypadku nie będzie drugiej strony, ponieważ wszystkie informacje się zmieszczą na jednej, tu możemy wybrać pomiędzy pogodą godzinową, a pogodą na najbliższe pięć dni. Na screenach powyżej można zobaczyć jak to wygląda.

weather flow

Oprócz kafelków informacje mogą być wyświetlane na ekranie blokady. Tutaj również możemy zdecydować jakie to będą informacje (aktualna pogoda / aktualna pogoda + godzinowa / aktualna pogoda + 5 dni) i jakie tło będzie wyświetlane (zdjęcie z pogody z aplikacji / zdjęcie z bing / zdjęcie wybrane przez nas).

Aktualizacja: Wersja na smartfony z Windows Phone 7.* nie oferuje możliwości ustawienia informacji o pogodzie na ekranie blokady.

Koszt aplikacji Weather Flow to 6,99 zł – moim zdaniem warto. Autor oferuje wersję próbną, oferującą trzydniowy okres testowy. Do pobrania z Windows Phone Store:

Kod QR - Weather Flow Weather Flow - sklep Windows Phone


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.