Shuffle Party, czyli kręgle na Windows Phone

|

Shuffle Party to elektroniczna wersja shuffleboard – amerykańskiej gry zręcznościowej, spotykanej często w barach i pubach, gdzie pełni rolę jednej z dodatkowych atrakcji. Za wyprodukowanie tytułu odpowiedzialna jest firma Microsoft Game Studios. Dla zachęty warto dodać, że jest to druga pod względem popularności, zaraz za opisywaną niedawno przeze mnie Wordament, darmowa gra w kolekcji Xbox Live. Do niedawna nie była ona dostępna na smartfony z systemem Windows Phone 8, jednak w dniu wczorajszym, przy okazji aktualizacji, zostało to naprawione. Przy tej okazji mamy dla Was jej krótką recenzję.

Cała rozgrywka jest bardzo podobna do znanych wszystkim kręgli. Nasze zadanie również polega na rozbici wszystkich kręgli, z taką różnicą, że zamiast kuli wykorzystujemy tutaj krążek. Do dyspozycji gracza są cztery tryby rozgrywki: Bowling, Challenge, Shuffleboard i Pass and Play. Pierwszy z nich – Bowling – to partia klasycznych kręgli z zachowaniem wszystkich zasad gry. Tryb Challenge to zestaw wyzwań, w której gracz zmaga się z planszami o różnym poziomie trudności, zbiera monety, oraz stara się umieścić krążek na punktowanych polach, za co na końcu zostaje odznaczony gwiazdkami (od 1 do 3, w zależności od ilości zdobytych punktów).  W Shuffleboard uczestnik zabawy trafia krążkami w oznaczone cyframi pola – musi przy tym uważać, by nie wpadły one w boczne łuzy bądź też w rynnę za torem. Celem rozgrywki jest zdobycie w trakcie siedmiu rund jak największej liczby punktów. A Pass and Play to klasyczny multiplayer, wygrywa ten, który zdobędzie więcej punktów.

Z uwagi na uwzględnienie Shuffle Party w programie Xbox Live, gra została wyposażona w system Osiągnięć (zdobywanych za wykonywanie określonych zadań), a także sieciowy ranking najlepszych graczy. Skutecznie wydłużają one zabawę i nadają jej większy sens. W ramach gry funkcjonuje również sklepik, w które za pieniądze zdobywane podczas rozgrywki można zakupić dodatkowe krążki o różnych właściwościach, kręgle, drewniane tory oraz stoły do shuffleboarda.

To byłoby na tyle jeśli chodzi o rozgrywkę, czas przyjrzeć się oprawie graficznej. A ta, jak na dzieło Microsoft Studios przystało, stoi naprawdę na najwyższym poziomie! No przynajmniej na Lumii 820, o rozdzielczości ekranu 480×800, a wspominam o tym, ponieważ grafika w grze nie została jeszcze zoptymalizowana pod rozdzielczość HD. Kolorystyka menu gry, podobnie jak w przypadku Wordament, dostosowuje się do używanego aktualnie przez użytkownika akcentu kafelków, również animacje w menu są utrzymane w stylu systemowym. Jeśli chodzi o rozgrywkę, tytuł może się pochwalić dopracowaną, trójwymiarową szatą graficzną oraz zaawansowanym silnikiem odpowiadającym za odwzorowywanie praw fizyki.

Gra jest dostępna za darmo w Windows Phone Store – zapraszam do pobierania:

Kod QR - Shuffle Party Shuffle Party - sklep Windows Phone

 


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.