RMF FM – oglądaj, słuchaj i czytaj o tym co dzieje się w stacji

|

RMF FM

Miło mi zakomunikować, że coraz więcej polskich aplikacji pojawia się w Windows Phone Store. Od nowego roku dostaliśmy Pekao24, BZWBK24, Alior SyncOpen FM, oraz zapowiedź mobilnej aplikacji Filmwebu. Nie piszę tego tylko po to, żeby Wam o tym przypomnieć. Mam dla Was kolejną polską premierę! Oficjalna aplikacja najbardziej rozpoznawalnego polskiego radia właśnie trafiła do Sklepu Windows Phone – oczywiście mowa o RMF FM. Co ciekawsze stacja ta do niedawna nie posiadała swojej aplikacji na żadną z trzech najpopularniejszych platform mobilnych (mowa o iOS, Androidzie i Windows Phone). Dwa tygodnie temu miała miejsce premiera aplikacji na iOS, a kilka dni temu na Windows Phone (wersja na Androida wkrótce). Jak się spisuje oficjalna aplikacja RMF FM?

Jak sam tytuł wpisu sugeruje, nowa aplikacja RMF FM umożliwia oglądanie materiałów wideo, czytanie najnowszych informacji i najważniejsze, czyli słuchanie aktualnych transmisji. Do głównej funkcjonalności, czyli słuchania radia, możemy się dostać z każdego miejsca aplikacji. W górnym banerze znajduje się przycisk “Posłuchaj”, po “tapnięciu” na nim wysuwa się panel sterujący radiem, na którym mamy informacje o aktualnej transmisji, zbliżających się utworach/audycjach, wraz z godziną ich rozpoczęcia oraz przycisk do włączania i wyłączania odtwarzania. Skromnie, ale po co więcej?

Nawigacja po aplikacji odbywa się poprzez przeskakiwanie pomiędzy pięcioma ekranami. Fakty RMF24 to dziesięć najpopularniejszych wiadomości z Polski i ze świata w formie tekstowej. Czytając wybrany artykuł mamy wygodne przyciski do przełączania pomiędzy kolejnymi wiadomościami.

rmf fm

Na ekranie Podcasty znajdziemy dwanaście audycji o zróżnicowanej tematyce. Jeśli znajdziemy coś co nas zainteresuje nie musimy słuchać audycji od początku do końca, są one podzielone na rozdziały, więc bez problemy wysłuchamy tylko interesujących nas fragmentów. Kolejny z ekranów został przeznaczony dla Poplisty, gdzie znajdziemy wyniki ostatniego notowania oraz propozycje utworów do kolejnego notowania. Nic nie stoi na przeszkodzie aby oddać głos z aplikacji, wystarczy wejść w utwór na który chcemy oddać głos.

rmf fm

Wideo RMF FM to wywiady z gwiazdami, video promosy programów, specjalne produkcje redaktorów porannego programu Wstawaj szkoda dnia, unikalne materiały z RMF Morocco Challenge i wiele więcej. A na sam koniec wisienka na torcie – Co było grane? Czyli chronologiczny spis utworów, które pojawiły się na antenie w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin.

rmf fm

RMF FM jest jedną z najbardziej rozbudowanych i najlepiej wykonanych aplikacji w Windows Phone Store. Wygląda ładnie i działa stabilnie, interfejs pasuje do Windows Phone, całkowicie spełnia swoją role, a konkurencja może brać przykład. Jak dla mnie – pozycja obowiązkowa. Co Wy na to? :-)

Aplikacja RMF FM jest dostępna za darmo w Windows Phone Store:

Kod QR - RMF FM RMF FM - Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.