53% użytkowników Windows Phone jest zadowolona ze swoich urządzeń

|

Kupując cokolwiek, chcemy być usatysfakcjonowani  ze swojego zakupu. Szczególnie jest to ważne przy wyborze nowinek technologicznych, wśród których znajdziemy również smartphone’y. Zakładając, że nie wydajemy pieniędzy na marne to chcemy, żeby nasz nowy drogi telefon w pełni usatysfakcjonował nas. Badania przeprowadzone w USA pokazują w jakim stopniu konsumenci są zadowoleni z wyboru smartphone’a według mobilnych systemów.

Do ankiety zaproszono 4 061 Amerykanów. Jak widać na grafice z początku artykułu, bezkonkurencyjny jest iOS, którego 71% użytkowników jest w pełni usatysfakcjonowanych z zakupu iPhone’a. Po drugiej stronie wyników znajdziemy użytkowników RIM’a, czyli Blackberry. BB OS zadowolił jedynie 26% właścicieli “Jeżyn”. To bardzo marny wynik – jedynie ćwierć użytkowników cieszy się ze swojego zakupu. Pomiędzy iOS i BB OS mamy oczywiście mobilne systemy Microsoftu i Google. Windows Phone jest satysfakcjonujący dla większej ilości użytkowników niż Android (53% w stosunku do 48%).

Co ciekawe, warto odnotować znaczny wzrost satysfakcji klientów poszczególnych marek: Nokia z wynikiem 56% zadowolonych posiadaczy odnotowała dwukrotny progres (procentowy) w stosunku do poprzedniego roku i tym samym fińska korporacja wyprzedziła koreańskiego giganta, Samsunga, który uzyskał wynik 55% zadowolonych konsumentów.

Oba wyniki, zarówno Nokii jak i całego systemu Windows Phone jest z każdą chwilą coraz lepszy. To doskonała wiadomość, która znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży i ilości przybywających aplikacji w Windows Phone Store.

źródło: www.cellular-news.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.