Plotka: Nowie Lumie cieńsze i lżejsze bo… wykonane z aluminium

|

Według źródeł portalu TheVerge Nokia już teraz planuje nową linię urządzeń Lumia na rok 2013. Firma ma zamiar włączyć do swojej rodziny telefonów z Windows Phone co najmniej jedno urządzenie wykonane z aluminium. Jest to odejście od tradycji wykorzystywania poliwęglanu dla high-endowych Lumii. W przygotowaniu jest już urządzenie, które ma być bezpośrednim następcą Nokii Lumii 920. Zastosowanie odpowiednich stopów sprawi, że ma być dużo cieńsze i dużo lżejsze od swojej starszej siostry. Nazwa kodowa tego urządzenia to Catwalk.

Oprócz tego, wygląda na to, że Nokia w tym roku planuje wypuścić na rynek kolejne dwa telefony z serii Lumia, które również będą należały to “aluminiowej” linii. Niestety Catwalk nie będzie się znacząco różnić pod względem specyfikacji od Lumii 920. Ma mieć po prostu przystępniejsze wymiary. Jak widać Nokia wraca do ery pre-microsoftowej gdzie wypuszczała na rynek takie telefony jak Nokia E7 czy Nokia N8 wykonane właśnie z aluminium. N8 była dostępna tak jak Lumia w różnych wariantach kolorystycznych. Zastosowanie lekkiego stopu pozwoli Nokii na bezpośrednią konkurencję choćby z iPhonem pod względem wielkości i wagi, czego nie była w stanie zrobić z urządzeniami wykonanymi z poliwęglanu.

Moim zdaniem to krok w dobrą stronę. To właśnie waga jak i wymiary Lumii 920 są wymieniane najczęściej jako jej wady. A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

źródło: TheVerge.com


Autor: Mateusz Kozielski

Fan Microsoftu, jego technologii i rozwiązań. Od dziecka uczulony na Androida, wszelkie dystrybucje linuksa i cytrusy. Uzależniony od herbaty, coli, słodyczy i dobrej muzyki. Nie pogardzi dobrą książką i filmem.