Photosynth dla Windows Phone 8 – doczekamy się?

|

Photosynth to oprogramowanie Microsoftu pozwalające zapisać nasze otoczenie na zdjęciach za pomocą zwykłego smartphone’a. Po odpowiednim ustawieniu tych fotografii (przez program automatycznie oczywiście) mamy efekt jakbyśmy byli na miejscu – możemy rozglądać się po np.: pomieszczeniu, które sfotografowaliśmy. Zainteresowanych zapraszam na stronę projektu, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat Photosynth: Klik!

Aplikację umożliwiającą korzystanie z Photosynth dostępną na Windows Phone 7 już mogliście poznać na naszym portalu. Niestety, premiera systemu Windows Phone 8 miała miejsce ładnych kilka miesięcy temu, a jedna z lepszych i fajniejszych aplikacji produkcji Microsoftu wciąż nie została zaktualizowana i jest niedostępna dla modeli z “Apollo” i “Portico” na pokładzie. To może wydawać się nieco zabawne, gdyż Photosynth jest na bieżąco aktualizowane na innych platformach, a najnowsza wersja mobilnego systemu Microsoftu nie może się doczekać odpowiednika.

Korporacja z Redmond wie, że Photosynth na Windows Phone 8 powinien pojawić się już wiele tygodni temu i tłumaczy, że jest to spowodowane problemami ze współpracą aplikacji ze sterownikami niektórych (“ważniejszych”) urządzeń korzystających z “Apollo” lub “Portico”. Niestety, nie wiadomo, który dokładnie model sprawia problemy z obsługą Photosynth, ale przynajmniej wiemy, że Microsoft nie zapomina o tym, że ta aplikacja musi pojawić się na Windows Phone 8 i informuje zainteresowanych o problemach z implementacją tego programu na najnowszy mobilny system korporacji z Redmond.

Poza tym, wiadomo, że deweloperzy nie chcą wypuścić aplikacji, która będzie zawierała wiele błędów. Jeżeli jednak te się pojawią po wydaniu oficjalnej wersji to będzie to lekkie rozczarowanie.

Korzystacie z Photosynth? Brakuje Wam tej aplikacji na Windows Phone 8?

źródło: twitter.com

 


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.