Okienkowy Przegląd Aplikacji #10

|

Witam serdecznie. Mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną odsłonę Okienkowego Przeglądu Aplikacji, czyli cyklu artykułów, w którym pokażemy najciekawsze aplikacje na system Windows Phone. OPA publikowany będzie w trzy pierwsze czwartki miesiąca. W dzisiejszym, dziesiątym już wydaniu, pokażemy cztery aplikacje: Tile World Clock, Folders, Screen Capturer oraz Chronos Calendar. Zapraszamy także do składania swoich propozycji w tym temacie na naszym forum.

Tile World Clock |  bezpłatne/po odblokowaniu developerskim

Aplikacja Tile World Clock wyświetla czas na kafelku. Od wersji 2.3 program wspiera panoramiczny kafelek. Do wyboru mamy 11 różnych rodzajów zegara w tym tarcze cyfrowe i analogowe. Gdy wybierzemy już interesującą nas tarczę rozpoczyna się dopasowywanie kafelka. Możemy zmienić nazwę, nazwę wyświetlaną zegara, strefę czasową, kolor czcionki, tło (istnieje możliwość dodania obrazka z galerii), rodzaj czcionki oraz format.

Folders | bezpłatne/ po odblokowaniu developerskim

Folders na Windows Phone to projekt, który robi dokładnie to, co sugeruje nazwa – dodaje foldery do listy aplikacji. Autor tej testowej aplikacji zaimplementował także możliwość przypięcia folderu do ekranu startowego. Dzięki tym funkcją użytkownik może tworzyć sobie skróty do wybranych grup aplikacji.

Screen Capturer | bezpłatne/ po odblokowaniu developerskim

Aplikacja ta jak sama nazwa wskazuje powoduje zapis w pamięci telefonu zawartości ekranu. Aplikacja działa w najbardziej intuicyjny sposób jak tylko to możliwe. Po włączeniu odpowiedniej funkcji w programie uaktywniamy klawisz spustu migawki aparatu, za pomocą którego robimy screeny. Niestety aplikacja nie umożliwi nam przechwycenia obrazu z gier czy też filmów.

Chronos Calendar | narzędzia + użytkowe| bezpłatne

Systemowemu kalendarzowi w Windows Phone można zarzucić wiele. Niektórym nie podoba się główny kafelek innym nie najlepszy wygląd trybu “dzień” i “miesiąc”. Od niedawna mamy na szczęście solidną i co najważniejsze bezpłatną alternatywę! Największym plusem tego projektu jest brak stylu metro. Kalendarz posiada swój własny styl i wygląd. Jest przejrzysty i genialny w swojej prostocie. Chronos Calendar może zsynchronizować się z kontem Microsoftu oraz systemowym kalendarzem. Świetną rzeczą jest także konfigurowalny kafelek! Możemy ustawić sobie dowolne zdjęcie z galerii oraz ustawić przeźroczystość ramy, tekstu i tła.

Chronos Calendar jest już po części spolszczony. Sam kalendarz (dni tygodnia, miesiące, imiona i święta) posiada już język polski, reszta interfejsu już nie. W kolejnej aktualizacji pojawić ma się wsparcie dla pozostałych rozmiarów kafli (obecnie aktywny jest tylko ten standardowy). Aplikacja działa płynnie, nie posiada praktycznie żadnych bugów. Na pewno będę śledzić jej dalszy rozwój. Szczerze polecam ten program i zachęcam do przetestowania.

DOWNLOAD

Tile Word Clock
Folders
Screen Capturer
Chronos Calendar


Autor: Dariusz Adamczyk

Z wykształcenia logistyk, ekonomista i informatyk. Interesuje się min. sportem, muzyką elektroniczną i dj'ingiem. Uwielbiam także nowe technologie: gadżety, rtv czy też urządzenia mobilne :)