Nokia Drive+ dostępna dla wszystkich smartfonów z Windows Phone 8!

|

Nawigacja od Nokii – Nokia Drive+ – która była największym atutem telefonów Nokia z systemem Windows Phone od dziś nie jest już dostępna na wyłączność dla smartfonów z rodziny Lumia. W dniu dzisiejszym Nokia udostępniła swoją nawigację dla wszystkich użytkowników smartfonów z Windows Phone 8. Warto wspomnieć, że jest to pełno wartościowa wersja aplikacji, nie posiadająca żadnych ograniczeń w stosunku do wersji na telefony marki Nokia.

Starting today, Microsoft and Nokia are making the beta of Nokia Drive+, the company’s turn-by-turn navigation app, available for free to all Windows Phone 8 customers in the United States, United Kingdom, and Canada. Download it from the Windows Phone Store.

Ten krok został zapowiedziany pod koniec października ubiegłego roku, o czym informowaliśmy Was w tym wpisie. W chwili obecnej aplikacja jest dostępna dla użytkowników z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, kiedy dostępność aplikacji zostanie rozszerzona na inne państwa. Instalacja poprzez zmianę regionu jest możliwa, ale niestety aplikacja nie działa. Wygląda na to, że weryfikacja następuje poprzez sprawdzenie kraju pochodzenia karty SIM, komunikat blokady brzmi: “Nieobsługiwana karta sim.”

BEZPŁATNA nawigacja głosowa „turn-by-turn” ze wsparciem trybu offline przeznaczona dla użytkowników systemu WP8 ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady. Pomoże Ci bezpiecznie i łatwo dotrzeć do celu – bez korzystania z połączenia danych, z pełnym wsparciem trybu offline.

Najważniejsze funkcje:
– Pełne wsparcie trybu offline w 89 krajach na całym świecie
– Głosowa nawigacja „turn-by-turn” z funkcją wypowiadania nazw ulic
– Informacje o lokalnych ograniczeniach prędkości z ostrzeżeniami dźwiękowymi
– Ponad 60 pakietów wskazówek głosowych dostępnych do BEZPŁATNEGO pobrania
– Automatyczny tryb dzienny i nocny zapewniający optymalną widoczność
– Ustawienia trasy takie jak omijanie płatnych dróg, autostrady i inne
– Punkty orientacyjne 2D i 3D wyświetlane na mapie dla lepszej orientacji podczas podróży
– Wyłączanie modułu GPS po uruchomieniu aplikacji w tle (nie dotyczy trybu nawigacji)
– Dostęp do bieżącej pozycji za pomocą jednego dotknięcia oraz wyświetlanie podczas przeglądania i powiększania mapy odległości do bieżącej lokalizacji
– Tworzenie, personalizowanie i zapisywanie w telefonie ulubionych miejsc
– Zaawansowany pulpit z prędkością, przebytym dystansem, szacowaną godziną przyjazdu i czasem pozostałym do osiągnięcia celu
– Przypinaj do ekranu startowego w telefonie najczęściej używane cele – twórz kafelki dynamiczne, aby mieć szybki dostęp do wskazówek i nawigacji

Dowiedz się więcej o aplikacji Nokia Nawigacja+ na stronie http://nokia.com/drive. Sprawdź też BEZPŁATNĄ aplikacje Nokia Transport i BEZPŁATNE Nokia Mapy.

Aktualizacja: Instalacja poprzez zmianę regionu jest możliwa, ale niestety aplikacja nie działa. Wygląda na to, że weryfikacja następuje poprzez sprawdzenie kraju pochodzenia karty SIM: “Nieobsługiwana karta sim.” – dzięki za info kuki!

źródło: blogs.windows.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.