Huawei zapowiada monstrum z Windows Phone

|

Po prezentacji Ascenda W1, która dzisiaj nastąpiła, miała miejsce konferencja prasowa, gdzie Huawei zapowiedziało kolejne modele z Windows Phone na pokładzie. I to nie byle jakie.

Targi CES 2013 zazwyczaj są przedsmakiem przed drugimi, jeszcze większymi (pod względem telekomunikacji) targami Mobile World Congres, które odbywają się w ostatnich dniach drugiego miesiąca roku. Po wspomnianej konferencji, możemy spodziewać się, że nie inaczej będzie i w tym roku. Na pytanie dziennikarzy, jeden z reprezentantów Huawei zapowiedział, że Ascend W1 to nie jest ostatnie słowo marki.

Chińska marka w swej ofercie ma jeden, ogromny model działający pod kontrolą Androida, Mate, który również został dzisiaj zaprezentowany. Charakteryzuje się on wielkim, bo 6.1 calowym wyświetlaczem, który wyświetla obraz w niskiej (jak na Androida) rozdzielczości 720p (1280x720px). Oczywiście to jest i tak wystarczająca ilość pikseli, ale znajdą się sceptycy. Tak samo znajdą się osoby, którzy zaczną narzekać na – teoretycznie – krótki czas pracy baterii na jednym ładowaniu, ale marka zastosowała kolejny przeogromny element, tym razem w kwestii pojemności. Oczywiście mowa o baterii, która szczyci się 4 050mAh.

Łącząc wcześniej wspomniane fakty, łatwo można dojść do wniosku, że wszyscy liczą na podobny model z systemem Windows Phone 8 na pokładzie. Oczywiście, chińscy inżynierowie musieliby zmienić podzespoły, gdyż 4 rdzenie nie są jeszcze przystosowane pod obecną wersję systemu.

Jednak po anulowaniu podobnego projektu HTC, który miał pokazać Butterfly w odmianie z “mobilnymi Okienkami”, taki krok Huawei wydaje się odważny. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy za niecałe 2 miesiące.

źródło: asia.cnet.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.