UPDATE: HTC 7 Mozart – aktualizacja do Windows Phone 7.8 potwierdzona

|

Jak sami wiecie, HTC 7 Mozart jest smartfonem, który zadebiutował z pierwszą wersją systemu Windows Phone. Mimo, że Microsoft oficjalnie mówi, że wszystkie smartfony z Windows Phone 7 otrzymają aktualizacje do 7.8, w przypadku niektórych telefonów sprawa nie jest taka oczywista.

HTC jest drugim, za Nokią, producentem, który postawił na Windows Phone. O ile w przypadku Nokii, seria Lumia okazała się strzałem w dziesiątkę, o tyle smartfony HTC nie do końca odniosły sukces. Wiemy na pewno, że wszystkie smartfony z serii Lumia z WP7 otrzymają aktualizację do Windows Phone 7.8. Na temat innych telefonów, żaden z producentów nie wydał oficjalnego oświadczenia, w którym by potwierdził bądź zaprzeczył aktualizacje do wersji 7.8. Praktycznie codziennie kontaktuje się z pracownikami Nokii i HTC i do wczoraj uzyskiwałem tą samą odpowiedź :

“Aktualizacja zostanie udostępniona w 1 kwartale 2013” a w HTC dodatkowo, że “Nie wiemy jeszcze które smartfony zostaną zaktualizowane do wersji 7.8”.

Nie zbyt optymistyczne odpowiedzi na tydzień przez prawdopodobnym rozpoczęciem aktualizacji smartfonów do 7.8. Jednak dziś pracownik HTC udzielił mi takiej informacji:

“Aktualizacja urządzeń HTC z Windows Phone 7 do wersji 7.8 nastąpi na przełomie lutego/marca. W przypadku telefonów niebrandowanych aktualizacja nastąpi wcześniej. Na dzień dzisiejszy HTC 7 Mozart jest jedynym smartfonem, dla którego zostało potwierdzone udostępnienie aktualizacji Windows Phone 7.8”.

Jest to na pewno radosna wiadomość dla użytkowników popularnego HTC 7 Mozart. Jednak aby potwierdzić tą wiadomość wysłałem maila do HTC Polska z pytanie o aktualizację Windows Phone 7.8 dla Mozarta. Oto treść odpowiedzi:

Postanowiłem jednak jeszcze zapytać, czy HTC oficjalnie potwierdziło aktualizację 7.8 dla Mozarta:

Pozostaje nam jedynie czekać na aktualizację naszych Mozartów do 7.8. Miejmy nadzieję, że aktualizacje nastąpi tak szybko jak będzie to możliwe.

UPDATE: Na Twitterze HTC Russia potwierdziła, że w dniu dzisiejszym zapadła decyzja, iż HTC 7 Mozart otrzyma aktualizację Windows Phone 7.8. Użytkownicy piszą:

@HTC_Ru: Oficjalnie HTC potwierdziło, że Mozart otrzyma 7.8, co Wy na to?

@frost_unit: I my także to potwierdzamy.

oraz:

@HTC_Ru: Kiedy będzie informacja na temat aktualizacji dla HTC Mozart, 6 dni do wypuszczenia aktualizacji a Wy HTC ani słowa na ten temat…

@titnik981: Dzisiaj otrzymaliśmy informację od zarządu – aktualizacja będzie.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.