Google wydłuża wsparcie dla Exchange ActiveSync

|

Exchange ActiveSync

Jak niektórzy z Was na pewno wiedzą, Google ogłosił, że z końcem stycznia bieżącego roku zaprzestaje wsparcia dla protokołu Exchange ActiveSync dla nowych użytkowników. Gdyby do tego doszło nowi użytkownicy mogliby zapomnieć o bezproblemowej synchronizacji poczty, kontaktów i kalendarzy od Google. Na szczęście do tego nie dojdzie, ponieważ Google wysłuchało prośby Microsoftu.

To nie tak, że Google zrezygnował z planów porzucenia wsparcia dla Exchange ActiveSync, zostały one po prostu odłożone na później, a dokładniej na dzień 31 lipca. Microsoft dostał czas na zaimplementowanie obsługi otwartych standardów CalDAV i CardDAV, które są wspierane przez usługi Google (wykorzystywane m.in. w urządzeniach Apple). Miejmy nadzieje, że czasu wystarczy.

Jeśli Microsoft spręży siły to wygląda na to, że jeszcze przez 31 lipca użytkownicy smartfonów z Windows Phone 8 doczekają się kolejnej aktualizacji :-)

źródło: wpcentral.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.