Cena Lumii 620 coraz bardziej atrakcyjna!

|

cena lumii 620
Niecały tydzień temu informowaliśmy Was o zaskakująco niskiej cenie, w ofercie prepaid, najtańszego smartphone’a Nokii – Lumii 620. Sieć ThreeUK, w przypadku, gdy kupujemy owy fiński produkt “na kartę”, zażyczy sobie 199 funtów od nas i jesteśmy wolni od umów.

Jednak bitwa na ceny smartphone’ów na Wyspach nie kończy się na powyższym operatorze. Do walki wkracza O2 z ceną 150 funtów i dodatkową klapką (wartą 20 funtów) – również w ofercie prepaid (pay-as-you-go). Lumię 620 można też dostać za darmo przy abonamencie 18,50 funtów. Nas jednak bardziej interesuje to pierwsze zestawienie. 150 funtów to jedynie 50 funtów więcej w stosunku do sporo słabszego poprzednika – Lumii 610.

W przeliczeniu na naszą walutę, cena Lumii 620 wynosić będzie ~735zł! Oferta bardzo atrakcyjna, a wiadomo, że z czasem ten telefon zacznie tanieć. To również odbije się na cenach konkurencji, ale także i rodzeństwa z rodziny Lumii. Dla przypomnienia, specyfikacja techniczna omawianego smartphone’a: Klik! Z najważniejszych rzeczy można wymienić: dwurdzeniowy procesor Snapdragona (taktowany częstotliwością 1GHz), 512MB pamięci RAM, wyświetlacz o przekątnej 3,8 cali i rozdzielczości WVGA (800x480px), 8GB wbudowanej pamięci oraz możliwość rozbudowania jej kartami pamięci microSDHC (do 64GB). Taka Lumia 800 wydaje się bardzo nieatrakcyjna po zestawieniu z młodszą siostrą – także można spodziewać się spadków cen innych modeli Lumia.

Jednak to wszystko póki, co teorie bazujące na zagranicznych rynkach. Czy rodzimi operatorzy także zdecydują się na tak atrakcyjne oferty? Szczerze wątpię, ale spodziewam się sporej ilości modeli przywiezionych zza granicy, co powinno wymusić niskie ceny na wolnym rynku. Mimo wszystko, po cichutku, liczę na to, że ten model rozsławi mobilny system Microsoftu w Polsce jeszcze bardziej, niż to zrobił poprzednik – Lumia 610.

Czy to się uda? Poczekajmy na pierwsze oferty i pamiętajmy, że Lumia 510 musi być tańsza, a ta jest już dostępna w “Pomarańczowej sieci”.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.