AccuWeather – najlepsza darmowa pogodynka

|

accuweather

Kilka dni temu opublikowałem recenzję aplikacji Weather Flow, która moim zdaniem jest najładniejszą i najbardziej funkcjonalną aplikacją pogodową na Windows Phone. Niestety jest ona płatna i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na jej zakup. W tym wypadku pozostaje nam poszukać darmowej alternatywy, która zarówno pod względem jakości danych pogodowych, funkcjonalności i wyglądu będzie przynajmniej zbliżona do Weather Flow. Właśnie taka jest aplikacja AccuWeather

AccuWeather jest niezaprzeczalnie najlepszą darmową pogodynką na Windows Phone. Dane pogodowe wyświetlane w aplikacji są wyjątkowo dokładne (zwłaszcza w porównaniu do Weather Flow gdzie czasami temperatura na kolejne dni jest niewiarygodna). Użytkownik dostaje sporo opcji personalizacji, a przede wszystkim opcje ustawienia informacji o pogodzie na ekranie blokady (tylko Windows Phone 8).

AccuWeather

Po uruchomieniu AccuWeather na ekranie mamy wyświetlane aktualne szczegółowe informacje pogodowe. Na kolejnych ekranach mamy dostęp do prognozy na najbliższe godziny i dni,  gdzie możemy wejść do szczegółów i dowiedzieć się więcej o temperaturze (także odczuwalnej), wilgotności powietrza, prędkości i kierunku wiatru oraz o opadach. Wszystko wygląda bardzo przejrzyście, a interfejs jest logiczny, więc nie ma do czego się przyczepić. Warto wspomnieć, że w naszym kraju aplikacja pozbawiona jest reklam.

Przed ostatnią aktualizacją, która miała miejsce kilka dni temu aplikacja komunikowała się z nami w języku angielsko-polskim (część zwrotów było po angielsku, część po polsku). Wspomniana aktualizacja prawdopodobnie miała na celu ogarniecie tego drobnego chaosu i ujednoliciła wszystko, teraz niestety cała aplikacja jest w języku angielskim (z wyjątkiem dni tygodnia). Być może w przyszłości pojawi się pełna wersja polska.

AccuWeather

Od razu zaznaczę, że w przypadku AccuWeather nie dostaniemy tak wielu opcji personalizacji jak we wspomnianej wcześniej Weather Flow. Bez najmniejszego problemu możemy przypiąć do ekranu głównego dowolny rozmiar kafelka z wybraną przez nas lokalizacją (maksymalnie możemy dodać 7 lokalizacji). Aplikacja umożliwia również wyświetlanie aktualnej pogody na ekranie blokady (tylko WP8), niestety nie mamy możliwości wybrania własnego tła – jest ono z góry narzucane przez aplikację i stara się odwzorować wpasować do aktualnej pogody/pory dnia. Na wzmiankę zasługuje również funkcja lifestyle, która stara się ocenić warunki pogodowe dla poszczególnych czynności (np. jazda na rowerze).

Aplikacja AccuWeather jest dostępna za darmo w Windows Phone Store – zapraszam do pobierania:

Kod QR - AccuWeather AccuWeather - sklep Windows Phone


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.