Olbrzymi model HTC z Windows Phone 8 anulowany!

|

HTC pokazując modele 8X i 8S zaskoczyło nieco tych, którzy od dłuższego czasu czekali na premierę pierwszych smartphone’ów tajwańskiej marki z Windows Phone 8 na pokładzie. Wcześniej na każdym kroku mówiło się, że HTC zaprezentuje trzy słuchawki. Tak jednak się nie stało i wszystko wskazywało na to, iż Tajwańczycy postanowili zaprezentować najpierw dwa słabsze modele. Nie pokazano konkurenta dla Lumii 920 i Ativa S. Zenith, bo o nim mowa, miał być topowym modelem HTC. Niedawno informowaliśmy Was o poszlakach prowadzących do premiery Titana III, który rzekomo miał być właśnie tym najlepszym obecnie modelem marki z Windows Phone 8 i kryć się pod nazwą kodową “Zenith”.

Dzisiaj, dzięki portalowy Bloomberg, dowiedzieliśmy się, że Tajwańczycy porzucili projekt, który mógłby zawojować świat “mobilnych Okienek”. Mowa o smartphonie z (co najmniej) pięciocalowym wyświetlaczem. Istniała duża szansa, iż to wspomniany wcześniej Titan III (poprzednicy również mają sporych rozmiarów ekrany). Niestety o takim telefonie możemy jak na razie zapomnieć. Powód rezygnacji? Najprawdopodobniej brak wsparcia systemu dla rozdzielczości FullHD (1920x1080px). Jednak to zastanawiające, HTC niedawno zaprezentowało model z “Robocikiem” na pokładzie, który obraz przedstawia na pięciocalowym wyświetlaczu z rozdzielczością FullHD (grafika na górze prezentuje właśnie Butterfly), ale konkurencja bez problemu była w stanie wprowadzić modele z ekranami o podobnych rozmiarach i niższych rozdzielczościach (np.: Samsung Galaxy Note II). Nikt temu przeciwny nie był i nie jest.

Pozostaje mieć nadzieję, że to jednak osobny projekt w stosunku do Titana III i zobaczymy jeszcze naprawdę topowy model HTC. A tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak dalej cieszyć się z 8X.

Czy według Was to dobry ruch i też uważacie, że rozdzielczość HD (720p) przy ponad 5 calach to za mało?

źródło: bloomberg.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.