Nokia zapowiada “Portico” dla swoich modeli

|

O “Portico” mogliście już przeczytać na naszym portalu. Jest to aktualizacja, która ma na celu poprawić błędy wieku dziecięcego systemu Windows Phone 8 (np. losowe rebooty). Korporacji z Redmond zależy na zadowoleniu swoich klientów, więc takie aktualizacje bardzo szybko trafiają na wszystkie (!) urządzenia z danym systemem.

Modele HTC już od pewnego czasu mogły skorzystać z nowej funkcji “Apollo” i zaktualizować oprogramowanie OTA (Over-the-air), bez użycia komputera. “Portico” na tajwańskich smartphone’ach, oprócz wyeliminowania błędów “Apollo”, dodało także kilka nowych funkcji. Wszystko doskonale widać na poniższym filmiku (na przykładzie HTC 8X):

Jednak wróćmy do fińskiej marki, która (o dziwo) jeszcze nie pozwala na aktualizację Lumii 820 i 920. Niemniej jednak, dzięki jednemu z najpopularniejszych portali społecznościowych, Nokia poinformowała swoich użytkowników o nadchodzącym updacie w bieżącym miesiącu (Twitter – screen z początku newsa).

Czemu Nokia (główny partner Microsoftu) tak późno wypuszcza aktualizację “Portico”? Tego nikt wprost nie powiedział, ale istnieje szansa, że oprócz zmian, które można zobaczyć w przypadku HTC, Finowie dodadzą “coś od siebie” (jak to mają w zwyczaju robić).

Tak więc użytkownicy Lumii 820 i 920 – cierpliwości, aktualizacja “Portico” pojawi się w Waszych smartphone’ach niemalże na dniach. Obserwujcie zakładkę w ustawieniach dotyczącą aktualizacji systemu!

źródło: pocketnow.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.