Steruj Samsung Smart TV za pomocą swojego smartphone’a

|

Unofficial Samsung Remote to aplikacja dla posiadaczy telewizorów Samsung Smart TV. Pozwala ona na kontrolowanie telewizora za pomocą Twojego telefonu wraz z funkcjami, które mogą nie być dostępne z poziomu standardowego pilota. Jej główne funkcje to: zmiana kanałów, poziomu głośności, możliwość sterowania Smart Hubem oraz wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatury w wygodny i przystępny sposób.

Aplikacja wspiera takie telewizory:

  • LED 6500 series i wzwyż (seria zaczynająca się na U)
  • LC 650 series i wzwyż (seria zaczynająca się na L)
  • PDP 6500 series i wzwyż (Seria zaczynająca się na P)

Do minusów należy zaliczyć to, że aplikacja nie może włączyć czy wyłączyć telewizora (lecz jest to wina oprogramowania samego TV, nie aplikacji jak twierdzą twórcy), gdyż serwer umożliwiający sterowanie działa tylko w wypadku gdy telewizor jest włączony. Kolejną wadą aplikacji dla niektórych może być również to, że nie jest ona w żaden sposób licencjonowana, czy też zaaprobowana przez Samsunga, więc należy używać jej tylko na własną odpowiedzialność.

Ostatnia aktualizacja do wersji 1.6 w pełni wspiera urządzenia z Windows Phone 8 na pokładzie.

Aplikacja kosztuje 3.49 zł i możecie ją pobrać klikając link poniżej, lub skanując kod QR.

qr code

źródło: windowsphone.com

 


Autor: Mateusz Kozielski

Fan Microsoftu, jego technologii i rozwiązań. Od dziecka uczulony na Androida, wszelkie dystrybucje linuksa i cytrusy. Uzależniony od herbaty, coli, słodyczy i dobrej muzyki. Nie pogardzi dobrą książką i filmem.