CES 2013: Prezentacja Huawei Ascend W1 ustalona

|

Obecnie na rynku dostępnych jest niewiele smartphone’ów działających przy współpracy z Windows Phone 8. Można je zliczyć na palcach obu rąk: jedna słuchawka Samsunga, dwa modele HTC i kilka Nokii (nie liczę różnych wariantów zależnych od rynku docelowego). To między tymi producentami toczy się obecnie walka o fotel lidera w dziedzinie “mobilnych Okienek”. Minęło już wystarczająco dużo czasu od premiery Windows Phone 8, a tylko trzech producentów raczyło zainteresować się tym systemem na poważnie? To nie jest w żadnym stopniu dobra wiadomość, ale… producenci mogą czekać ze swoimi słuchawkami na wielkie targi urządzeń elektronicznych.

Można już zacząć odliczanie do pierwszych tego typu targów, czyli International Consumer Electronics Show, znanych bardziej pod skrótem CES. Z edycją, która ma się odbyć w 2013 roku, dzieli nas już niecały miesiąc. W dniach 8-11 stycznia będziemy mieli szansę poznać najnowsze smartphone’y z przeróżnymi systemami operacyjnymi, w tym Windows Phone (zapewne zarówno 7.8 jak i 8). Pierwszym producentem, który niemalże już potwierdził swoją obecność na targach CES jest Huawei. Chińczycy od początku wyrażali swoje zainteresowanie najnowszym mobilnym systemem Microsoftu i to widać. Obecnie jeżeli piszemy coś o wyciekach nowych modeli z Windows Phone to najczęściej mowa jest właśnie o Huawei i dwóch (już nie do końca) tajemniczych modelach: Ascend W1 i W2. Są to smartphone’y stające odpowiednio na przeciw: Lumii 820, 8S i Lumii 920, 8X, Ativa S. O tym lepszym modelu, czyli W2, zbyt dużo napisać nie możemy. Toteż skupmy się na smartphonie Huawei Ascend W1. Wiemy o nim już praktycznie wszystko – począwszy od specyfikacji technicznej i kończąc na designie. Już dzisiaj możemy oficjalnie zapowiedzieć jego premierę oraz przewidywaną cenę. Chińczycy planują pokazać ten model właśnie na targach CES 2013 razem z topowym smartphonem osadzonym na systemie Android – Ascend D2.

Huawei najprawdopodobniej zażyczy sobie za słuchawkę konkurencyjną z Lumią 820 i 8S około 240 dolarów (~750zł). Wydaje się to znakomitą ofertą jeżeli spojrzymy na kwoty jakie musimy obecnie zostawić w sklepie za wspomniane wcześniej słuchawki Nokii i HTC. Tylko warto zwrócić uwagę na czas jaki dzieli nas od momentu wejścia na rynek tego chińskiego smartphone’a. Do tego czasu z pewnością Finowie i Tajwańczycy nie podniosą wartości swoich modeli, a wręcz przeciwnie. Tak, więc ceny zapewne będą zbliżone w momencie premiery i tu kończy się główny atut Huawei. Czy ktoś będzie w stanie skusić się na Ascenda W1 mając do wyboru (w zbliżonej cenie) HTC 8S lub Lumię 820?

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.