Ascend W1 już z chińskimi certyfikatami!

|

Pierwszy chiński smartphone z Windows Phone 8 pomyślnie zdał testy certyfikacji w swoim rodzimym kraju. Teraz, w pełni wspierający CDMA model może bez problemu wejść na rynek. Wielkim zaskoczeniem to zapewne nie jest, ale pamiętajmy, że ten smartphone jeszcze nawet nie został oficjalnie zaprezentowany!

Teoretycznie poznamy go dopiero na targach CES 2013, które odbędą się lada moment. Huawei Ascend W1 jest podobnym przypadkiem, co LG Miracle – pamiętacie jeszcze ten model? Oczywiście tak źle chińskiej marce nie życzymy, bo LG wycofało się z udziału w świecie Windows Phone, a o Miracle (Fantasy) wiedzieliśmy praktycznie wszystko, a oficjalnie nigdy tego smartphone’a nie ujrzeliśmy. Jednak praktycznie każdy element wskazuje na to, że Huawei nie popełni błędu LG i targi CES wzbogacą listę telefonów z Windows Phone 8 przynajmniej o jedną słuchawkę – Ascend W1.

O “najsłabszym” (obecnie znanym nam) modelu Huawei można powiedzieć wiele: znamy jego design, specyfikację techniczną: wyświetlacz WVGA (800×480) o przekątnej 4 cali, dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci dla użytkownika (z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD), aparat z matrycą o rozdzielczości 5 MPx z tyłu i kamerką z przodu, bateria ma pojemność 2000 mAh, a na koniec wyposażono ten model w moduł NFC.

W poprzednim newsie pisałem, że to konkurencja dla Lumii 820 i HTC 8S. Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że lepiej ten model postawić na przeciwko Lumii 620. Tylko czy cena 240 dolarów będzie wystarczająco niska?

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.