Według Nokii aktualizacja do WP 7.8 nie będzie ostatnią

|

Oczekiwanie, aż smartfony pierwszej i drugiej generacji otrzymają aktualizację do Windows Phone 7.8 trwa. Wedle ostatnich plotek może to nastąpić naprawdę lada chwila. Tymczasem powstaje pytanie: co potem? Czy system w wersji 7.8 to oficjalne zamknięcie dalszego rozwoju? Czy później wypada zwyczajnie przejść na inny model, który potrafi unieść wersję 8?

Dzięki Nokii, która niefrasobliwie pozwala na to, by różne dane i dokumenty im wyciekały, możemy się spodziewać, że nie będzie tak źle. 25-stronicowy folder co prawda nie mówi o niczym nowym, jednakże zastanawiające jest graficzne przedstawienie rozwoju systemu. Wyraźnie widać tu, że po wersji 7.8 nastąpią kolejne aktualizacje systemu Windows Phone 7, na razie zwane jako Windows Phone 7.x.

Teorię, że 7.8 to nie koniec w pewnym stopniu potwierdza oficjalna strona Windows Phone z Rosji. W odpowiedzi na pytania użytkowników o dalsze losy swoich smartfonów pierwszych dwóch generacji dowiedzieliśmy się, że system otrzyma pełne, osiemnastomiesięczne wsparcie, co rzeczywiście może oznaczać, że prócz poprawek trafi się także większa aktualizacja.

Ciekawostki w dokumencie dotyczą także Windows Phone 8. Kolejne poprawki mają przynieść między innymi centrum powiadomień, o którym ostatnio było głośno, a którego Microsoft nie zdążył na premierę systemu przygotować.

W świetle tych informacji dotyczących dalszych losów Windows Phone 7 przestaje dziwić chęć Nokii do wydawania smartfonów opartych o system w wersji 7.5 (Nokia Lumia 510). Trzymajmy kciuki, by to była prawda – z wieloma z nas smartfony pracujące teraz na Windowsie w wersji 7.5 pozostaną jeszcze dłuższy czas. Dobrze by było, gdyby rzeczywiście nie zostały przez producentów porzucone.

źródło: WPArea.de, WinPhoneLive.ru