To oficjalne – Windows Phone 7.8 dopiero w Q1 2013

|


Ostatnimi czasy pojawiało się wiele plotek na temat daty wydania aktualizacji Windows Phone 7.8. Ostatnią z nich była informacja o tym, że pojawi się ona… dziś. Oczywiście tak się nie stało. Pojawiło się jednak oficjalne stanowisko Microsoftu:

“We know you’re eager to get the Windows Phone 7.8 update, and we want you to know that we’re working closely with our hardware and carrier partners to get it tested, approved, and rolled out to as many devices as possible in early 2013. As we work to quickly get this in the hands of our loyal users, we’re also striving to deliver a high-quality release and ensure a smooth transition for our widely expanded services.”

Czyli w skrócie:

  • wiedzą, że czekamy na aktualizację,
  • chcą żebyśmy wiedzieli, że wiedzą, że czekamy,
  • testują nowy system z dostawcami sprzętu i operatorami, aby dostarczone oprogramowanie działało płynnie i stabilnie,
  • pracują nad tym, aby aktualizacja trafiła do tak wielu urządzeń, jak to możliwe,
  • “wysoce dopracowana” aktualizacja trafi do użytkowników na początku 2013 roku,
  • dokładają wszelkich starań, aby sam proces aktualizacji przebiegł bez problemów.

Informacje te na pewno nie ucieszą zbyt wielu osób. Zapewne większość zaczeka, nie mając większego wyboru. Inni zdecydują się na zakup urządzeń z nowszą wersją systemu, lub wybiorą konkurencyjne rozwiązania.

Pojawiły się także informacje o nowych modelach pracujących pod kontrolą mobilnych okienek w wersji 7.8. Bez konkretów, wiadomo jedynie, że będą to modele z niższej półki cenowej. Jeśli zyskają one popularność w ofertach typu “Mix”, mogą pomóc w przyszłości w osiągnięciu sukcesu systemowi Windows Phone.

źródło: The Windows Blog


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.