Nowy smartfon od ZTE z ekranem 5.9 cala?

|

ZTE próbowało już swoich sił z systemem Windows Phone, czego owocem była ciekawy, choć pod względem specyfikacji jedynie przeciętny model Tania. Chiński producent jednak planuje dalsze urządzenia, w tym i takie, które pracować będą na systemie w wersji 8. Podobno pierwsze smartfony pokażą się już w pierwszym kwartale przyszłego roku, a by podsycić atmosferę, dziś ZTE pochwaliło się bardzo ciekawą fotografią.

Pierwsze, co można dostrzec na zdjęciu to logo znane z Windows Phone 7, a nie najnowszej odsłony. Co więcej, prezentowany tu smartfon wedle opisu miałby posiadać ekran o przekątnej… 5.9 cala z rozdzielczością full HD. A te informacje brzmią już co najmniej podejrzanie. Dlaczego? Powód jest prosty: albo mamy tu naprawdę gigantyczny długopis, albo ekran ma znacznie skromniejsze rozmiary. Nie wspominając już nawet o tym, że Windows Phone ani w wersji 7.5, ani w wersji 8 nie wspiera rozdzielczości full HD 1080p. Chyba, że szef marketingu Lu Qian Hao się pomylił i chodzi o klasyczne HD – wtedy owszem, system oznaczony cyfrą 8 potrafi taką rozdzielczość obsłużyć.

Jak uważacie? ZTE doskonale się bawi, wprowadzając zamieszanie z nadzieją, że o firmie będzie głośno, czy może po prostu ktoś kogoś źle zrozumiał? Chiński język podobno jest dość trudny…