Skromna sprzedaż Microsoft Surface

|

Mimo że pierwsza dostawa Surface rozeszła się w szybkim tempie, to i tak Microsoft nie jest zadowolony ze sprzedaży swojego najnowszego tabletu. Nie kryje się z tym sam Steve Ballmer, który w wywiadzie dla francuskiego dziennika Le Parisien stwierdził, że „sprzedaż Surface z systemem Windows RT jest skromna”.

Jako przyczynę obecnej sytuacji Ballmer wskazał niewielką liczbę miejsc, w których można nabyć urządzenie. Obecnie Surface dostępny jest wyłącznie na stronie internetowej koncernu oraz w wybranych sklepach w kilku krajach na świecie.

Swoje zdanie na temat Surface nie omieszkał dodać Todd Bradley z HP: „Dostęp do niego jest mocno ograniczony, a sam sprzęt jest kłopotliwy w użyciu i ma tendencję do spowalniania. Poza tym jest drogi. Nie nazwałbym więc go produktem konkurencyjnym”.

Urządzenie, które jeszcze przed premierą budziło spore kontrowersje, dziś musi zmagać się coraz liczniejszą krytyką. Jakie jest Wasze zdanie na temat Surface? Czy uważacie, że wersja tabletu z Windows 8 Pro odmieni obecną sytuację?

źródło: leparisien.fr