Microsoft rezygnuje z wyłączania WiFi podczas usypiania telefonu

|

Microsoft, tworząc swój najnowszy mobilny system w 2010 roku, czyli Windows Phone, doskonale wiedział, że to będzie rewolucja w stosunku do poprzednika (Windows Mobile). Wiele osób jednak twierdzi, że OS z października 2010 roku został wypuszczony za wcześnie, więc został niedopracowany. Coś w tym jest – “mobilne Kafelki” miały z początku kilka poważnych błędów i niedostatków (choćby kuriozalna sytuacja z brakiem funkcji kopiuj/wklej).

Jednak z aktualizacji na aktualizację system znacznie się polepszał i na dzień dzisiejszy, razem z premierą Windows Phone 8, można powiedzieć, że trzeba czepiać się o naprawdę drobne rzeczy stworzone przez programistów Microsoftu. Taką też drobnostką jest rozłączanie się urządzenia z siecią WiFi po uśpieniu (zablokowaniu) telefonu. Taki trik korporacja z Redmond zastosowała razem z premierą Windows Phone 7. Zabieg ten miał na celu zmniejszenie zużycia baterii (WiFi jednak trochę prądu ciągnie). Jednak to również powodowało przełączenie się smartphone’a na dane pakietowe operatora, co znów skutkowało (przy braku odpowiedniego pakietu) zwiększonym rachunkiem za telefon.

Użytkownicy Windows Phone 8 liczyli, że zmieni się to w tym systemie, ale Microsoft tego nie zrobił. Tak więc nieco oburzona społeczność zaczęła z lekka naciskać na Microsoft, co też przełożyło się na zmianę decyzji korporacji z Redmond. Potwierdzeniem tego jest tweet z początku newsa, który zdecydowanie zapowiada, że w następnej aktualizacji ten “błąd” doczeka się poprawy. Dokładny termin wspomnianego update’u nie jest znany, więc pewnie należy uzbroić się w cierpliwość. Nie ma jednak mowy o Windows Phone 7.8 – czy ta wersja systemu również otrzyma podobne “usprawnienie”?

A Wy co sądzicie o tym ruchu ze strony Microsoftu?

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.